Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia: Andre Nascimento najlepszym zawodnikiem 2. kolejki

Brazylia: Andre Nascimento najlepszym zawodnikiem 2. kolejki

Drugą ligową kolejkę w sezonie 2008/09 zespoły brazylijskiej Superligi mężczyzn zagrały w dniu 1 listopada. W sześciu meczach, aż czterokrotnie do zwycięstwa wystarczyły trzy sety, natomiast dwa razy zwycięzca musiał pokonać rywala w tie-breaku. MVP kolejki został Andre Nascimento.

Obrońca tytułu mistrzowskiego – Cimed Florianopolis – bez trudu ograł Bento Volei. Mecz zakończył się po 70 minutach… a o znaczące osiągnięcia indywidualne nie było w tak jednostronnym widowisku łatwo. Thiago Alves i Theo Lopes zdobyli dla Cimedu po 10 punktów. W ekipie Bento jedynie Tiago Araújo starał się zagrozić gospodarzom – zwłaszcza zagrywką. Zresztą, wybrany został najlepiej zagrywającym zawodnikiem 2. kolejki.

Podobnie łatwo jak Cimed, zwycięstwo odniosła Sada/Betim nad Lupo/Nautico/Let’s. Dla zwycięskich gospodarzy tradycyjnie najlepiej punktowali Leandro Silva (15 pkt) i Silmar Almeida (13 pkt). Ale wyróżniającymi się zawodnikami tego zespołu byli też najlepszy blokujący kolejki – Leandrão i najlepiej przyjmujący – Léo Mineiro. Gościom nie pomogła nawet znakomita postawa najlepszego rozgrywającego 2. kolejki – Denisa Milaneza.Vivo/Minas, tylko w pierwszym – wygranym 28:26 secie – męczyło się z Santo Andre. Klasą dla siebie w zespole z Belo Horizonte był mistrz olimpijski z Aten i wicemistrz z Pekinu – Andre Nascimento. Zdobył 17 punktów, a jako że atakował na bardzo dobrej skuteczności a do tego dobrze zagrał w obronie – został wybrany MVP 2. kolejki. Niewielką satysfakcją dla gości jest fakt, że ich zawodnik – Túlio Nogueira, został najlepiej atakującym w 2. kolejce.

Po słabej ligowej inauguracji w przegranym 0:3 meczu z Santander/Banespa, wreszcie potencjał odkryli siatkarze Ulbry. Pokonali 3:0 Volei Futuro. W tym meczu ciągle jeszcze nie na pełnych obrotach grał Roberto Minuzzi, ale tego dnia znakomicie dysponowany był inny zawodnik Ulbry – Kaio Rocha, zdobywca 16 punktów.

Siatkarze Santander/Banespa pokazali, że zwycięstwo 3:0 nad Ulbrą na inaugurację ligi, nie było przypadkowe. Na własnym parkiecie wytrzymali do końca napięcie i pokonali w tie-breaku Alvares/Vitorię. Mecz obfitował w dynamiczne zmiany sytuacji, ale jego bohaterem bez wątpienia był Robson „Bob” Fazio – zdobywca 26 punktów dla zwycięskich gospodarzy. Jak zwykle solidnie w barwach Banespy zagrał też Felipe Ferraz (17 pkt). Bardzo udanie zaprezentował się prowadzący grę Banespy, rozgrywający Marlon Yared, który zaliczył aż 6 „oczek”. Kibicowskie oczy cieszyć mogły też wyczyny najlepszego libero tej kolejki – Sergio Escadinha. Dla pokonanych Denis Moraes i Rogerio Nogueira zdobyli po 13 punktów.

Hitem, i jak się okazało – najbardziej zaciętym meczem 2. kolejki, było starcie w Joinville, pomiędzy miejscowym Tigre/Unisul i Fatimą/UCS. Gospodarze dość szczęśliwie, po 133 minutach gry, wygrali w zaciętym tie-breaku. Podobnie jak w inauguracyjnej kolejce, najlepszym zawodnikiem Tigre/Unisul był Alain Borrero (18 pkt). Tylko o jedno „oczko” mniej zdobył dla pokonanych Enoch Souza.

Po rozegraniu dwóch kolejek meczów, Cimed, Vivo/Minas, Sada/Betim i Santander/Banespa, zajmują cztery czołowe miejsca w tabeli, z 4 punktami za dwa ligowe zwycięstwa. Trzecia kolejka zostanie rozegrana w dniach 5 i 6 listopada. Najciekawiej zapowiadają się mecze Alvares/Vitoria – Ulbra oraz Fatima/UCS – Cimed.

Najlepsi w 2. kolejce

Najlepiej punktujący:
    Robson "Bob" Fazio (Santander/Banespa - SP) - 26 pkt
Najlepiej atakujący:
    Túlio Nogueira (GAC Logistics/Santo André - SP)
Najlepiej blokujący:
    Leandrão (Sada/Betim - MG)
Najlepiej zagrywający:
    Tiago Araújo (Bento Vôlei - RS)
Najlepiej broniący:
    André Nascimento (Vivo/Minas - MG)
Najlepiej rozgrywający:
    Denis Milanez (Lupo/Náutico/Let´s - SP)
Najlepiej przyjmujący:
    Léo Mineiro (Sada/Betim - MG)
Najlepszy libero:
    Sérgio Escadinha (Santander/Banespa - SP)

MVP 2. kolejki:
    André Nascimento (Vivo/Minas - MG)
    (7. w ataku, 6. w zagrywce i 1. w obronie)

Zobacz również:

Wyniki i tabela brazylijskiej Superligi mężczyzn

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved