Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Brakujące ogniwo

Brakujące ogniwo

fot. archiwum

- Nie róbmy ze statystyk nauki. Jeżeli w trakcie meczu uda się pomóc w zdobyciu dwóch, może nawet trzech punktów, to już jest dużo - mówi Adam Malik, statystyk, do niedawna jedna z najważniejszych osób polskiej reprezentacji kobiet, dziś wspomagający team Farmutilu Piła.

Adama Malika pilskim kibicom siatkówki nie trzeba zbytnio rekomendować. Miły, spokojny, aczkolwiek bardzo żartobliwy mężczyzna, zasiadający na ogół z boku trenera Matlaka , z laptopem na kolanach.

 

Malik do Piły trafił prosto ze złotej reprezentacji trenera Andrzeja Niemczyka . Tam święcił swoje największe osiągnięcia. 

Najmilej wspomina jesień 2006 roku i finał Mistrzostw Świata. Ba, finałowe mecze mistrzostw Starego Kontynentu pamięta jeszcze lepiej. To przed nimi nie spał całe noce. Przy pomocy dwóch komputerów analizował zapisy wideo. Kładł się wtedy, kiedy na śniadanie wychodziły siatkarki.

 

Nie ulega wątpliwości, że Malik jest najbardziej utytułowanym statystykiem w kraju. Ba, obok medali MŚ i ME prezydent Kwaśniewski odznaczał go nawet Złotym Krzyżem Zasługi.

 

*Więcej w Tygodniku Nowym

*Autor tekstu Mariusz Markowski

źródło: Tygodnik Nowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved