Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło: Teraz odczuwam, co oznacza profesjonalizm

Łukasz Żygadło: Teraz odczuwam, co oznacza profesjonalizm

- Jestem zawodnikiem doświadczonym, który dużo może wnieść do zespołu, a pobyt we Włoszech na pewno dobrze wpłynie na moją dyspozycję. Teraz zostaje tylko czekać na nowego trenera - mówi Łukasz Żygadło.

Przenosząc się do Itas Diatec Trentino wiedziałeś, że nie będziesz pierwszym rozgrywającym. Czy jesteś zadowolony z częstotliwości, z jaką pojawiasz się na parkiecie?

Łukasz Żygadło: – To, ile gram i jaka jest moja rola w drużynie, wynika z ustalonej przed sezonem koncepcji. Zbliżają się rozgrywki w Lidze Mistrzów, a wraz z nimi bardzo intensywny okres w grze. O naszej sile będzie stanowił cały zespół i każdy z nas przygotowywany jest do grania. Pod tym kątem budowany był skład na obecny sezon.Michał Winiarski w ostatnim wywiadzie dla Reprezentacja.net bardzo Cię chwalił. To chyba miłe być docenianym przez nie tylko kolegę, ale również bardzo dobrego zawodnika?

Zawsze jest miło być docenianym za to, co się robi, tym bardziej jeżeli są to osoby znające się na rzeczy. Nie ukrywam, że Michał był jedną z osób, dzięki której się tutaj znalazłem i bardzo mu za to dziękuję.

Jak układa się Twoja współpraca z pozostałymi zawodnikami?

Sam trening jest już dużym wyzwaniem. Grasz przeciwko Kaziyskiemu, Grbicowi, Winiarskiemu lub Vissotto. Później z tymi zawodnikami przeciwko Juantorenie, Birarellim, Della Lundze. Aby trenować w takiej drużynie, trzeba bardzo dużo wymagać od siebie, ale poczucie satysfakcji jest ogromne. Jak często zaznacza trener Radostin Stoytchev, zespół był budowany nie tylko pod względem umiejętności, ale również doboru odpowiednich charakterów. Każdy do drużyny wnosi unikalną cząstkę siebie i myślę, że będzie to przede wszystkim stanowiło o naszej sile w decydujących momentach.

* Więcej na Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved