Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV: Ciężka wyprawa olsztynian do Biełgorodu

CEV: Ciężka wyprawa olsztynian do Biełgorodu

Rozpoczął się listopad, a wraz z nim nowy sezon w europejskich pucharach. Nasz kraj reprezentuje aż 8 drużyn (5 męskich i 3 kobiece). Jedną z naszych nadziei jest AZS UWM Olsztyn.

Ubiegły sezon jeżeli chodzi o europejskie rozgrywki można zaliczyć do udanych, zwłaszcza w siatkówce męskiej. A jak będzie w tym roku? Wierzymy, że równie dobrze, albo nawet lepiej.

Już we wtorek 4. listopada AZS UWM na wyjeździe w ramach pucharu CEV zmierzy się z niezwykle silnym Lokomotivem Biełgorod. Drużynę, której z całą pewnoćcią nie trzeba przedstawiać. Nazwiska: Chamuckich, Tietiuchin, Kosariev, Baranov, Alan mówią same za siebie. Lokomotiv to wielokrotny mistrz Rosji, wielokrotny zdobywca pucharu kraju. Regularnie występuje w europejskich pucharach (grał m. in. ze Skrą Bełchatów). Aktualnie z dwiema porażkami(z Iskrą Odincowo i Jurgą-Samotłor Niżniewartowsk) i czterema zwycięstwami zajmuje 6. miejsce w tabeli rosyjskiej superligi.Olsztynianie z całą pewnością nie stoją na straconej pozycji, choć nie ma co ukrywać faworytem nie są. Jednak w ubiegłym roku Częstochowa też nie była faworytem w rywalizacji z Iskrą Odincowo, a jak się skończyło pamiętamy. Wszystko zweryfikuje boisko. W Olsztynie też przecież nie brakuje znakomitych nazwisk. Nikt, kto choć trochę zna się na siatkówce nie powie, że Zagumny, Szymański, Grzyb, Kunnari to są przysłowiowi chłopcy do bicia. Tegoroczne osiągnięcia w Plus Lidze (porażka tylko ze Skrą) pozwalają mimo kłopotów finansowych z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jeżeli olsztynianie nie przestraszą się utytułowanego rywala, wyeliminują przestoje w grze, wzniosą się na wyżyny swoich niemałych przecież możliwości, i co najważniejsze przystąpią do tego dwumeczu maksymalnie skoncentrowani (zwłaszcza w przyjęciu) są w stanie powalczyć z Lokomotivem. Czeka ich jednak bardzo ciężka przeprawa, co do tego nie ma absolutnie żadnych wątpliwości.

Warto w aspekcie tego dwumeczu wspomnieć o małym siatkarskim smaczku, a mianowicie rywalizacji na pozycji rozgrywającego pomiędzy Pawłem Zagumnym (o ile zagra) i Wadimem Chamuckich. Tych dwóch postaci nie trzeba nikomu przedstawiać, obaj należą do najlepszych na świecie na tej pozycji. Będzie to z całą pewnością sól tego pojedynku.

Spotkanie rozegrane zostanie we wtorek o godzinie 16.00. Rewanż w Olsztynie odbędzie się 12 listopada.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved