Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słowacy po 8. kolejce spotkań

Słowacy po 8. kolejce spotkań

Siatkarska męska ekstraklasa na Słowacji jest już prawie na półmetku rozgrywek rundy zasadniczej. W dniu wczorajszym rozegrano 8. kolejkę spotkań. Na prowadzeniu jest zespół VKP Bratysława.

Pod nieobecność liderującej w tabeli VKP Bratysława rozegrano 8. kolejkę męskiej ligi na Słowacji. Policyjny klub ze stolicy pauzował w ten weekend. Zabrakło również mistrzów kraju, VK Chemes Humenné, którzy odpadli już w Challange Cup i teraz grają w Lidze Środkowoeuropejskiej MEVZA.

Siedem spotkań i siedem porażek, taki jest bilans spotkań w sezonie 2008/09 siatkarzy z Martina. Wczoraj w trzech setach ulegli ekipie ze Svidnika, oddając pierwszy set bez walki (8:25!). Następne dwie partie były już bardziej wyrównane, a o zwycięstwie gości decydowały ostatnie piłki. Kolejne dwa punkty na swoim koncie może dopisać zespół z Nowego Miasta nad Wagiem. Wicelider tabeli bez najmniejszych problemów również w trzech setach odprawił z kwitkiem Lokomotywę ze Zvolenia.Tylko 150 osób przyglądało się w Puchovie zmaganiom miejscowego VSK z VK Hydrex Hrinova. To jak na słowackie realia, gdzie najpopularniejsze są hokej, piłka nożna i kajakarstwo górskie i tak wynik dobry. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:0, jednak przebieg meczu, poza pierwszą partią był niezwykle zacięty. W ostatnim spotkaniu 8. kolejki Strojar Malacky 3:1 pokonał Ekonoma z Nitry.

Zobacz również:

Wyniki i tabela po 8. kolejce ligi słowackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved