Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Marcel Gromadowski ponownie zwycięża

Serie A2: Marcel Gromadowski ponownie zwycięża

Marcel Gromadowski był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu w meczu z La Nef Castelfidardo. Wayel Bologna zwyciężył 3:0 i z kompletem punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli na zapleczu włoskiej Serie A.

Trudno było przewidywać innego wyniku niż wygrana w trzech setach z ostatnim w tabeli zespołem Serie A2, La Nef Castelfidardo. Po łatwo wygranym pierwszym secie, także drugi padł łupem podopiecznych Gianluki Alberti’ego. W trzeciej odsłonie meczu to goście z Castelfidardo przejęli inicjatywę prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Po wznowieniu gry Gromadowski i spółka szybko odrobili straty wychodząc na jednopunktową przewagę (16:15, 21:20). Bardzo emocjonująca była końcówka trzeciego seta, w której po kilku piłkach meczowych lepsi okazali się siatkarze Wayel Bologna wygrywając 27:25, a całe spotkanie 3:0.

Marcel Gromadowski ponownie był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu zdobywając w meczu przeciwko La Nef Castelfidardo 19. punktów. Polak atakował ze skutecznością 65% notując na swoim koncie 15 oczek atakiem, 3 – blokiem i jedno bezpośrednio z zagrywki. Za tydzień Wayel Bologna jedzie do Cavriago, gdzie zmierzy się z miejscowym Edilesse.

Wayel Bologna – La Nef Castelfidardo 3:0

(25:18, 25:22, 27:25)

Składy:

Wayel: Jablonsky, Bacci, Gromadowski, Braga, Lucchi, Paoli, Peli (libero) oraz Emiliani i Campagnaro

La Nef: Komel, Moretti, De Franca, Pirri, Paterniani, Pavan, Romiti (libero) oraz D’Angelo, Giuliani i Biagiola

źródło: inf. własna, legavolley.it