Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polki zagrają w World Tour w Phuket

Polki zagrają w World Tour w Phuket

Najbliższy kobiecy turniej z cyklu Swatch FIVB World Tour odbędzie się w Phuket (Tajlandia). Wśród par, które zagrają od razu w turnieju finałowym, wystąpi także polski team Monika Brzostek i Karolina Sowała.

Kwalifikacje do turnieju głównego rozpoczną się 4 listopada, a cały turniej zakończony zostanie 11 listopada.

W turnieju wystąpi chińska gwiazda siatkówki plażowej Jie Wang, która zdobyła podczas IO w Pekinie srebrny medal. Zagra ona w parze z Man Zuo. Wcześniej Wang grała w parze z Jia Tian, z którą oprócz medalu olimpijskiego osiągały sukcesy także w tegorocznych World Tourach. W Osace, Berlinie oraz Gstaad zajęły drugie miejsce, a w Moskwie 3.W Phuket nie zabraknie także brazylijskich sióstr Salgado Caroliny i Marii Clary. Ten team znamy bardzo dobrze z polskich boisk. W Starych Jabłonkach siostry były trzecie, a w Mysłowicach wygrały. Brązowe medale zdobyły także w Marsylii i Dubaju.

Inną brazylijską parą, która wystąpi w Tajlandii, będzie team Maria Antonelli/Vanilda Leão. Obecnie w rankingu FIVB zajmują one ósme miejsce. Ta para ma w tym roku na swoim koncie drugie miejsce podczas turnieju w Marsylii oraz zwycięstwo w Kristiansand (Norwegia).

Najwyżej rozstawione w turnieju w Phukat będą Amerykanki – Jen Boss i April Ross. W rankingu FIVB zajmują one obecnie piąte miejsce. Boss i Ross w tym sezonie zdobyły brązowy medal podczas imprezy w Stavanger oraz srebrny w Dubaju.

W Dubaju od Boss i Ross były jedynie Nicole Branagh i Kerri Walsh. Teraz Branagh zagra w parze z Tyrą Turner. W tym sezonie Nicole Branagh grała również z Elaine Youngs. Ten zespół w tym sezonie zajął trzecie miejsce w Seulu i Paryżu, pierwsze w Barcelonie, drugą pozycję w Moskwie.

W Tajlandii nie zabraknie także Polek. Nasz kraj reprezentować będą Monika Brzostek i Karolina Sowała, które nie muszą brać udziału w kwalifikacjach. O osiągnięciach biało-czerwonych będziemy informować na bieżąco.

Turniej w Phuket będzie przed ostatnim tegorocznym turniejem z cyklu Swatch FIVB World Tour.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved