Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Strefowe podsumowanie 2. kolejki PlusLigi Kobiet

Strefowe podsumowanie 2. kolejki PlusLigi Kobiet

W ramach drugiej kolejki spotkań PlusLigi Kobiet na pierwszy plan wysunął się pojedynek między ubiegłorocznym mistrzem Polski - Muszynianką Muszyna, a srebrnym medalistą i ubiegłorocznym zdobywcą Pucharu Polski - Farmutilem Piła.

Kolejkę tą rozpoczęło spotkanie w Bydgoszczy, a do rywalizacji stanęły drużyny miejscowego Pałacu oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu Pałac odniósł zwycięstwo 3:0. Wynik może sugerować łatwe i gładkie zwycięstwo gospodyń, lecz dwa pierwsze sety były wygrane przez podopieczne trenera Piotra Makowskiego na przewagi.. Tym samym Pałac potwierdził, że łatwo się nie podda i będzie liczył się w walce o miejsca w pierwszej ósemce. Dąbrowska drużyna swojej kolejnej szansy na powiększenie dorobku punktowego będzie musiała szukać w meczu ze Stalą Mielec we własnej hali.

Spotkania między Muszynianką a Farmutilem Piła zawsze były zacięte i nie inaczej było w niedzielnym spotkaniu. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu zwycięstwo za dwa punkty zanotowały „mineralne” wygrywając 3:2. Podopieczne Bogdana Serwińskiego utwierdziły w przekonaniu swoich fanów i kibiców, że będą liczyły się w rywalizacji o najwyższe cele w PlusLidze Kobiet. Niespodzianką na minus jest tylko jeden punkt pilanek, lecz w najbliższej trzeciej kolejce przeciwnikiem Famutilu będzie Gwardia Wrocław i każdy inny wynik niż zwycięstwo za trzy punkty gospodyń będzie sporą niespodzianką.

Zawodniczki AZS Białystok, które w inauguracyjnej kolejce sprawiły największą niespodziankę pokonując pilską drużynę, po raz drugi z rzędu rozgrywały mecz we własnej hali. Tym razem przeciwnikiem była Calisia Kalisz. Zwycięstwo 3:2 nie przyszło łatwo drużynie z Podlasia, lecz pomimo tego akademiczki zajmują wysokie drugie miejsce w ligowej tabeli. Śmiało można stwierdzić, że działacze z Białegostoku wyciągnęli wnioski z poprzednich dwóch nieudanych sezonów i „solidnie” podeszli do sprawy „budowania” drużyny. W trzeciej kolejce zmagań AZS Białystok zagra z naszpikowaną gwiazdami ekipą z Bielska-Białej i będzie to prawdziwy mecz prawdy dl podopiecznych trenera Dariusza Luksa .

W meczu między Stalą Mielec a Aluprofem Bielsko-Biała „łatwe” zwycięstwo 3:0 odniosły zawodniczki z Podbeskidzia i bez straty punktów jak i seta przewodzą w ligowych rozgrywkach. Kolejnym rywalem podopiecznych Igora Prielożnego w Pucharze Konfederacji będzie Panathinaikos Ateny.

W meczu kończącym drugą kolejkę i mającym bardzo duże znaczenie dla układu w dolnych rejonach tabeli Gwardia Wrocław zmierzyła się z Gedanią Żukowo i wygrała mecz bez straty seta w stosunku 3:0. Podopieczne trenera Grzegorza Wróbla jako jedyna drużyna w PlusLidze pozostają bez punktów i wygranego seta. W najbliższej trzeciej kolejce Gedania zainauguruje sezon w Żukowie, w meczu przeciwko Centrostalowi Bydgoszcz.