Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Stanislav Vartovnik dalej gra w siatkówkę, ale amatorsko

Stanislav Vartovnik dalej gra w siatkówkę, ale amatorsko

Jak informowaliśmy już w czerwcu, znany z polskich parkietów, Słowak, Stanislav Vartovnik ze względu na stan zdrowia zdecydował się zakończyć zawodową karierę siatkarską i zostać trenerem. Teraz gra, ale już tylko amatorsko.

Słowak siatkarską karierę zakończył we francuskim Renes. Pożegnanie z czynnym uprawianiem sportu nie było jednak planowane, gdyż w jednym z ośrodków medycznych wykryto u niego poważną wadę serca. Diagnoza była na tyle poważna, iż w przypadku kontynuowania kariery sportowej zagrożone było życie Vartovnika. – Te fakty potwierdzili francuscy i słowaccy specjaliści. Przy dużym wysiłku fizycznym mogę mieć poważne problemy z sercem – mówi zawodnik,

Vartovnik po założeniu butów na kołek powrócił do Spiskiej Nowej Wsi, gdzie rozpoczynał siatkarską karierę. Tam został trenerem beniaminka żeńskiej ekstraklasy. – Wierzę, że ten zespół odegra znaczącą role w słowackiej siatkówce. W przyszłym sezonie chcemy zając miejsce w środku tabeli – zapowiadał przed rozgrywkami Słowak. Po pięciu kolejkach prowadzona przez niego drużyna zajmuje 5. miejsce tracąc do lidera, OSM Senica trzy punkty.Najwyraźniej były przyjmujący Mostostalu Kędzierzyn-Koźle i bydgoskiej Delecty siatkówkę bardziej woli od drugiej strony. – Siatkówki profesjonalnie uprawiać już nie mogę, ale nie przeszkadza mi to dwa, trzy razy w tygodniu potrenować, a czasem nawet rozegrać mecz – przyznaje Stanislav Vartovnik.

Stanislav Vartovnik:

urodzony: 23 lutego 1978 r. w Popradzie
pozycja: przyjmujący
kariera:
 - do 1998 r. - Spišská Nová Ves;
 - 1998 - 2002 - PU Prešov
 - 2002 - 2004 - Odolena Voda (CZE)
 - 2004 - 2006 - Mostostal Kędzierzyn-Koźle (POL)
 - 2006 - 2007 - Delecta Bydgoszcz (POL)
 - 2007 - 2008 - Rennes Volley 35 (FRA)
Reprezentacja: uczestnik mistrzostw Europy 2003
Sukcesy: mistrz Czech (2004), wicemistrz Czech (2003),
zdobywca Pucharu Czech (2004)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved