Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Poštar 064 Belgrad przed startem Ligi Mistrzyń

Poštar 064 Belgrad przed startem Ligi Mistrzyń

Od trzech sezonów w lidze serbskiej kobiet dzieli i rządzi Poštar 064. Trener zespołu Darko Zakoč, jeden z najbardziej utytułowanych serbskich szkoleniowców, także w tym sezonie zamierza poprowadzić podopieczne do kolejnych sukcesów.

Zawodniczki Poštaru poza występami w rodzimej lidze, będą reprezentować kraj w rozgrywkach Indesit Ligi Mistrzyń. W poprzedniej edycji Serbki na arenie międzynarodowej nie zabłysnęły, ale w tym sezonie są duże szanse by to zmienić, bowiem losowanie było sprzyjające dla siatkarek z Bałkanów. Mistrzynie Serbii w ramach grupy B zagrają przeciwko: RC Cannes (Francja), Marichal Teneryfa (Hiszpania), oraz Turk Telekom (Turcja).

Skład zespołu uległ zmianom w porównaniu z zeszłym sezonem. Wzmocniliśmy się o kilka zawodniczek, które należą do reprezentacji B Serbii. Siatkarki te są dość znane z serbskiej ligi, ale potrzebują jeszcze zdobyć doświadczenie w takich rozgrywkach jak Liga Mistrzyń – powiedział trener Darko Zakoč.Już na początku rozgrywek Serbki będą musiały stanąć na wyżyny swoich możliwości, bowiem ich rywalkami będą kilkukrotne zwyciężczynie LM – siatkarki francuskiego RC Cannes.

Myślę, że naszym atutem w tym meczu może być zgranie, bo drużynę skompletowaliśmy zaraz po zakończeniu ligi. Forma moich zawodniczek może nie być w tym meczu najwyższa, ale mam nadzieję, że pokażą ogromną walkę, chęć do gry i nie przegrają tego spotkania w szatni. Pierwszy mecz rozegramy we Francji, co może być dodatkowym atutem gospodyń. Cannes rok w rok celuje w medale LM, dlatego na pewno będzie trudnym zespołem do pokonania. Gra tam tak wspaniała zawodniczka jaką jest Victoria Ravva, do zespołu wróciła pierwsza rozgrywająca reprezentacji Francji – Katrin Salinas. Francuzki mają też w składzie inne znane siatkarki jak: Janeva, Filipova, Centoni, czy przyjmująca reprezentacji Włoch – Walentina Fiorin – powiedział Zakoč, który później dodał: – Patrząc na skład zespołu z Cannes, same nazwiska na pewno budzą respekt, ale będziemy się starać zagrać dobrze taktycznie i pokazać to co mamy najlepsze. – komentuje serbski szkoleniowiec.

Kapitan Poštaru – Jasna Majstorović poproszona o komentarz także nie popada w pesymizm: – Skład się zmienił, ale myślę że na plus. Rok temu nie udało się pokazać z dobrej strony więc mam nadzieję, że w tym sezonie to się zmieni tym bardziej, że losowanie było dla nas korzystniejsze niż w zeszłym roku. Solidnie przepracowałyśmy sezon przygotowawczy, zagrałyśmy w tym czasie sporo meczy towarzyskich.

Spotkanie pomiędzy RC Cannes a Poštarem 064 Belgrad odbędzie się 5 listopada.

źródło: inf. własna, wienerliga.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved