Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mistrzostwa Europy kadetów i kadetek w Rotterdamie

Mistrzostwa Europy kadetów i kadetek w Rotterdamie

Philip Berben oraz Renato Arena, wiceprezedenci CEV, w minionym tygodniu odwiedzili Holandię. Powodem wizyty jest fakt, że Rotterdam ma być w następnym roku organizatorem finałowych turniejów Mistrzostw Europy kadetów i kadetek.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy odbędą się między 4 a 9 kwietnia 2009 roku w hali Ahoy w Rotterdamie. Po raz pierwszy w historii w tym samym czasie oraz na tym samym obiekcie odbywać się będzie zarówno czempionat chłopców, jak i dziewcząt. Dwanaście drużyn męskich i żeńskich będzie rywalizować o tytuł najlepszej na Starym Kontynencie. Holandia, będąca organizatorem całej imprezy, ma automatycznie zapewniony udział w rozgrywkach.

Celem działaczy CEV-u była wizytacja miejsca przyszłorocznych rozgrywek. Zarówno Berben, jak i Arena byli zachwyceni infrastrukturą miasta oraz jego bazą noclegową.



Planowane Mistrzostwa Europy mają być jednocześnie częścią ogromnej imprezy młodzieżowej. Rok 2009 jest europejskim rokiem młodych ludzi, natomiast Rotterdam jest ich stolicą. Obaj działacze popierają pomysł włączenia turnieju kadetów i kadetek do programu obchodów święta młodzieży. Poza rozgrywkami piłki siatkowej w hali Ahoy rozgrywane będą inne atrakcyjne zawody m.in. rozgrywki „bossaballu” – kombinacji siatkówki, piłki nożnej, gimnastyki i capoeiry.

źródło: cev.lu, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved