Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Luigi Mastrangelo zagra w Taranto

Luigi Mastrangelo zagra w Taranto

To koniec problemów środkowego reprezentacji Włoch, Luigiego Mastrangelo. Jeden z najlepszych środkowych świata, po perypetiach związanych z Romą, podpisał wreszcie kontrakt na nowy sezon. Mastrangelo wraca w swoje rodzinne strony.

Gdy klub ze stolicy Włoch zapowiedział, że nie wystartuje w kolejnym sezonie w rozgrywkach Serie A1, Luigi Mastrangelo zadeklarował, że wypełni swój kontrakt w Rzymie. Warunkiem zgody na grę w Serie A2 była niezmieniona suma w kontrakcie. Na to z kolei nie chcieli się zgodzić włodarze, którzy ostatecznie… nie wpisali zawodnika do składu na kolejny sezon.

Mastrangelo zapowiedział więc oddanie sprawy do sądu. Po kilkumiesięcznych rozmowach prezydent klubu z Rzymu i zawodnik podali sobie dłonie, kończąc tym samym współpracę. Mastrangelo reprezentowany przez swojego managera, Lucę Noviego, stał się wolnym zawodnikiem i mógł sam decydować o swojej przyszłości, a przede wszystkim zacząć oficjalnie kolejny sezon Serie A.Zawodnik bardzo szybko doszedł do porozumienia z nowym klubem. Jego kontrakt z zespołem Stamplast Martina Franca jest jakby powrotem do domu, bowiem gracz pochodzi z miejscowości Mottola, położonej w prowincji Taranto. Zadowolenia z zakontraktowania gracza nie krył prezydent Prisma Volley, Antonio Bongiovanni. – Jego nie trzeba przedstawiać. To ważny ruch dla mojego klubu, który przyniesie nam korzyści nie tylko z punktu widzenia siatkówki, ale również marketingu. Gigi to zawodnik znany na całym świecie.

Równie zadowolony był trener Prismy, Radames Lattari, który dodał: To zawodnik grający na wysokim poziomie, posiadając doświadczenie i charyzmę. Pochodzi z południa, więc nie będzie miał najmniejszych problemów z odnalezieniem się w nowym miejscu.

Obecnie zespół z Taranto zajmuje 11 miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Prisma uległa w pierwszej kolejce Perugii 2:3, następnie przegrała z Maceratą 0:3, wygrała z beniaminkiem z Pineto 3:2 oraz Veroną 3:1 a w ostatniej kolejce przegrała z Sisleyem Treviso 0:3. Mastrangelo dołączając do składu Taranto, stał się czwartym środkowym Prismy. W jej składzie występują obecnie mistrz Europy, Hiszpan Jose Luis Molto, pochodzący z Rumunii, Sergiu Stancu a także Chowart Sime Vulin.

* Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved