Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Obrońca tytułu jedzie do Holandii

LM: Obrońca tytułu jedzie do Holandii

Siatkarze Zenitu Kazań, którzy bronią złotego medalu Ligi Mistrzów 2007/08, rozpoczynają tegoroczne rozgrywki od wyjazdowego meczu z holenderskim zespołem Piet Zoomers/D Apeldoorn.

Oprócz tych dwóch drużyn w grupie D rundy kwalifikacyjnej zagrają Copra Piacenza (Włochy) oraz Paris Volley (Francja).

Szkoleniowiec Piet Zoomers/D Apeldoorn, Redbad Strikwerda przyznaje, że jest to trudna grupa. – Zenit to drużyna ze wspaniałymi zawodnikami. Kombinacja zawodników rosyjskich z kilkoma Amerykanami, którzy zdobyli złoto w Pekinie. Nasza publiczność musi być entuzjastycznie nastawiona na ten mecz, w którym zagra wielu dobrych siatkarzy. Kibice muszę obejrzeć ten mecz!Trener Strikwerda jest przekonany, że jego zespół jest w stanie urwać Rosjanom choćby jednego seta.

Kapitan ekipy z Holandii, Albert Cristina występ w tegorocznej LM jako nowe doświadczenie na imprezie o wysokim poziomie, gdzie grają trudni rywale. – Jako zespół mamy jeden cel: spisać się lepiej niż w poprzednim sezonie.

Cristina jest pewny swego. Uważa bowiem, że w zeszłym sezonie zawodnicy grali w LM po raz pierwszy i wiele się nauczyli. O Zenicie Kazań kapitan Piet Zoomers wypowiada się z szacunkiem. – To bardzo znany zespół w Europie. Jestem pewny, że będą maksymalnie skupieni na meczu.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved