Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Igor Prielożny: Gdyby ktoś chciał ze mną rozmawiać…

Igor Prielożny: Gdyby ktoś chciał ze mną rozmawiać…

fot. archiwum

Podopieczne Igora Prielożnego, siatkarki BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, bardzo dobrze rozpoczęły sezon 2008/09 i w pierwszych dwóch kolejach meczach tegorocznych rozgrywek PlusLigi Kobiet nie straciły jeszcze nawet jednego seta.

Igor Prielożny od kilku lat pracuje w Polsce, po sezonie 2007/2008 zdecydował się jednak opuścić Kalisz i obecnie jest trenerem Aluprofu Bielsko-Biała. Polska liga dla Słowaka nie jest już żadną tajemnicą, pytany jednak o to, co zaskoczyło go na początku tegorocznych rozgrywek przyznaje, że – wyrównany skład wielu zespołów i jako przykład podaje zespół z Mielca.

 

Na pewno pozytywnym zaskoczeniem ostatnich kilku dni są także podopieczne Dariusza Luksa , które sezon rozpoczęły od zwycięstwa z wicemistrzyniami Polski, a w niedzielę pokonały także Calisię Kalisz. Igor Prielożny uważa jednak, że ciężko jest już teraz oceniać drużynę z Białegostoku. Szkoleniowiec Aluprofu przyznaje, że Pronar zaskoczył wszystkich, może nawet sam siebie, że tak łatwo pokonał Piłę w pierwszej kolejce. – Jest jednak jeszcze za wcześniej, żeby wyciągać wnioski z tych wyników. Jak mówią trenerzy – raz można zdobyć mistrzostwo Polski nawet przez przypadek, ważne jest, żeby umieć potwierdzić swoją wartość – uważa Słowak. 

Po dwóch kolejkach sezonu 2008/2009 liderkami PlusLigi Kobiet są podopieczne Igora Prielożnego, które bez straty seta pokonały zespoły z Bydgoszczy i Mielca. Nic więc dziwnego, że Słowak jest zadowolony z formy swoich zawodniczek, jednocześnie jednak cały czas widzi mankamenty w grze Aluprofu. – W obu naszych spotkaniach na boisku pojawiły się niemal wszystkie zawodniczki, jakie mam do dyspozycji. Z jednej strony to dobrze, ale chciałbym, żeby ta wyjściowa szóstka grała na takim poziomie, żeby te zmiany nie były potrzebne – mówi szkoleniowiec zespołu z Bielska. – Nie jest źle, ale na 100 proc. nie jestem jeszcze zadowolony.

 

Cztery lata temu Igor Prielożny był asystentem Stanisława Gościniaka i wraz z polskimi siatkarzami pojechał na Igrzyska Olimpijskie do Aten. Później Słowak wyrażał chęć dalszej współpracy z reprezentacją Polski, ale ostatecznie PZPS podpisał kontrakt z Raulem Lozano . Obecnie trenera potrzebują obie polskie reprezentacje, a Igor Prielożny otwarcie przyznaje, że nadal jest zainteresowany pracą z biało-czerwonymi. – Gdy ktoś chciał ze mną rozmawiać na ten temat to byłbym bardzo szczęśliwy i chętnie rozpocząłbym negocjacje – mówi Słowak. – Nigdy nie ukrywałem, że jestem zainteresowany pracą z zespołami, które reprezentują najwyższy poziom sportowy – dodaje.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved