Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Energetyk Poznań chce mieć mocną drużynę

Energetyk Poznań chce mieć mocną drużynę

Klub Energetyk Poznań przed kilkoma tygodniami obchodził 50. rocznicę istnienia. Jubileuszowe uroczystości były okazją nie tylko do wręczenia odznaczeń, ale też do wyznaczenia nowych celów w działalności klubu. Jednym z nich ma być poważne wzmocnienie organizacyjne sekcji siatkówki kobiet.

To cenna inicjatywa, zwłaszcza w kontekście ostatnich kłopotów organizacyjnych byłych wicemistrzyń Polski – zawodniczek AZS-u AWF Poznań, i rozwiązania sekcji siatkówki żeńskiej w Chrobrym Poznań. – Mamy świadomość, że żeńska siatkówka nie ma teraz dobrych notowań w stolicy Wielkopolski, ale przyznam szczerze, że chcemy uczynić z siatkówki nasz „okręt flagowy” także z innych powodów – podkreśla wiceprezes Energetyka, Robert Rakowski.

Jego zdaniem poważny klub musi mieć ligową drużynę, żeby przyciągać sponsorów i istnieć w świadomości kibiców. – W tym roku ograniczymy się do szkolenia kadetek i juniorek. W następnym sezonie na pewno jednak zgłosimy zespół do III ligi. Kierownik sekcji, Kazimierz Fabin, jest w stałym kontakcie z byłymi zawodniczkami i zapewnił mnie, że przynajmniej kilka z nich chętnie do nas wróci. Nie jest to mała grupa, bo wypożyczonych mamy 20 siatkarek. Już w pierwszym sezonie będziemy chcieli awansować do II ligi – dodaje Rakowski.Niewykluczone, że w realizacji ambitnych planów, Energetykowi będzie mógł pomóc były statystyk reprezentacji Polski siatkarzy, prowadzonej przez Raula Lozano, Nicola Vettori, który przez pewien czas pracował już w poznańskim klubie przed czterema laty.

* Autor tekstu: Radosław Patroniak (Głos Wielkopolski)

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved