Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Do kogo należy Bartosz Buniak?

Do kogo należy Bartosz Buniak?

Kiedy tuż po ukończeniu technikum w 2005 roku, zapomniany przez działaczy i klub (rozwiązano młodzieżowe sekcje), ponad 2 metrowy siatkarz opuszczał rodzinny Grudziądz, nikt nie sądził, że za 3 lata będzie w czołówce środkowych I ligi.

W 2005 roku Bartosz Buniak rozpoczął trzy letnie studia w Państwowej wyższej Szkole w Raciborzu, grając na zasadzie wypożyczenia w tamtejszym 2 ligowym „Rafako”. – Niech gra chłopak, ja mu przeszkód nie będę robił – mówił trzy lata temu prezes Stali Grudziądz, Ryszard Gralak, jednak do momentu…

Rozpoczęły się osiągnięcia: Mistrzostwo Polski Szkół Wyższych, Brązowy medal mistrzostw Europy szkół wyższych. Wiadomości szybko się rozchodzą i zaczęto głośno mówić o tym młodym siatkarzu.Rok 2008: Buniak kończy licencjat w Raciborzu i co dalej? Po raz kolejny zostaje bez niczyjej pomocy, sam szuka klubu, daje ogłoszenia. Dostaje kilkanaście ofert. Wybiera tą najkorzystniejszą pod względem rozwoju…Pamapol. I w tym momencie rozpoczynają się schody.

Prezes, nieistniejącej od kilku lat sekcji z Grudziądza, przypomniał sobie jakiego ma dobrego zawodnika. Żąda pieniędzy. Działacze z Wielunia dochodzą do porozumienia i zawodnik zostaje wypożyczony na sezon z możliwością wykupu w przyszłym sezonie. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie postępy Bartka i coraz głośniejsze pozytywne wypowiedzi wokół niego. W środę w meczu z Gwardią Wrocław w Pucharze Polski został wybrany zawodnikiem meczu. Telefon działaczy z Raciborza zdziwił wszystkich. – To jest nasz zawodnik, my go kupiliśmy, on gra w Wieluniu nielegalnie, żądamy satysfakcji finansowej.

Jaka jest prawda? Kto ma racje w tym sporze?

Czy wychowanek Krzysztofa Ruzgi nie może się spokojnie rozwijać nie zwracając uwagi na działaczy i prezesów żerujących na jego osobie? Sprawa wyląduje prawdopodobnie w sądzie polubownym przy PZPS.

Jestem w szoku. Nigdy nie przypuszczałem że dojdzie do takiego konfliktu, ja chciałbym tylko grać i uczyć się. Dziwię się że nagle przypomniano sobie o mojej osobie dopiero teraz. Mam nadzieje że problem się szybko rozwiąże– komentował całą sprawę Buniak.


Tekst o Bartoszu Buniaku spowodował, że z naszą redakcją skontaktował się pan Mirosław Banak, członek Zarządu Klubu Siatkarskiego AZS Rafako. Według dokumentów klubu na podstawie umowy miedzy klubami z Grudziądza i Raciborza dokonano transferu definitywnego zawodnika do AZS.

Klub AZS Rafako wyjaśnia również, że nie było mowy o żądaniu przez nich satysfakcji finansowej wobec klubu Pamapol Siatkarz Wieluń.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved