Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CSKA Sofia – nowa karta w historii klubu

CSKA Sofia – nowa karta w historii klubu

Środa będzie dla zespołu CSKA Sofia, grupowego rywala AZS-u Częstochowa, wielkim dniem w historii klubu. Drużyna po raz pierwszy zagra w Lidze Mistrzów. Rywalem otwierającym ich karierę w Lidze Mistrzów będzie Iraklis Saloniki.

Grą w Lidze Mistrzów otwieramy nową kartę w historii naszego klubu – powiedział wczoraj szkoleniowiec CSKA, Aleksandar Popow. – Zaczynamy rozgrywki w środę od meczu wyjazdowego do jednego z najsilniejszych europejskich klubów, Iraklisu Saloniki. To faworyt w naszej grupie i mam nadzieję, że tam poczujemy tą obecność w siatkarskiej elicie.

Obecni mistrzowie Bułgarii, otrzymali od europejskiej federacji CEV, dziką kartę, umożliwiającą grę w elitarnych, europejskich pucharach. – Mam nadzieję, że nie spalimy się psychicznie. Większość graczy nie grała jeszcze po taką presją. Co innego grać w bułgarskiej lidze, a co innego w Lidze Mistrzów – twierdzi trener CSKA. Trudno nie zgodzić się ze słowami Popowa, biorąc pod uwagę, ciągle bardzo niski poziom ich rodzimej ligi.Trener Popow liczy, że jego zawodnicy podejdą do każdego spotkania z należytą powagą, ale jednocześnie wolą walki. – Mam wielką nadzieję, że ze wszystkimi zespołami zagramy jak równy z równym. Moi chłopcy mają ogromną wolę zwycięstwa. Jednakże nie ma co się oszukiwać. Możemy oczekiwać tylko, że nie podejdziemy do meczu spięci i w ten sposób zatuszujemy trochę ten nasz brak doświadczenia w tych rozgrywkach – dodał Aleksandar Popow. CSKA Sofia jest najmniej doświadczonym zespołem w grupie, w której oprócz Iraklisu, zmierzy się z częstochowskim AZS-em i zespołem Fenerbahce Istambuł. – W grupie są zespoły wyższej klasy. Oczywiście zrobimy wszystko co możemy, aby nie było tego widać.

CSKA Sofia zadebiutuje w Grecji, gdzie zmierzy się z faworytem grupy, mistrzem kraju, Iraklisem Saloniki. – Mamy zapisy wszystkich ostatnich oficjalnych spotkań Iraklisu, który w swoich rozgrywkach wciąż jest niepokonany. Po obejrzeniu meczu z Patrą, gdzie gra Jordanow i Żekow mam nadzieję, będziemy mieć pełny obraz gry Iraklisu – przyznał szkoleniowiec Bułgarów. Popow nie obawia się również greckich kibiców, którzy znani się z gorącego, południowego temperamentu. – Po wyjazdach na mecze do Dupicy czy Razlog, nie sądzę aby grecka publiczność była nam straszna. Oczywiście, sala jest duża, ale wiem, że klub kibica naszego zespołu również wybiera się do Salonik. Liczymy na ich gorący doping.

Zespół CSKA nie należy do najmłodszych, średnia wieku obecnych graczy wynosi 26,2. Mimo to na palcach jednej ręki można policzyć graczy posiadających międzynarodowe doświadczenie. Poza byłymi kadrowiczami, (Swetozar Iwanow, Nikolaj Najdenow, Daniel Peew) w zespole występuje również Hiszpan, Rafael Pasqual a także dwóch obecnych reprezentantów Bułgarii, Teodor Salparow i Iwan Zarew. Trener Popow ma pod swoimi skrzydłami również juniorów, Bojko Bonewa (1988), Iwana Kolewa (1987) i Teodora Todorowa (1989).

Drużyna nie rozpocznie gry w Lidze Mistrzów w najsilniejszym składzie. – W trakcie okresu przygotowawczego mieliśmy kilku kontuzjowanych graczy. Na szczęście mam w kim wybierać na każdej pozycji – powiedział trener Popow. – Środkowy bloku Stojan Samounew przeszedł w sierpniu operację. Powoli zaczyna trenować z piłką. Mam nadzieję, że do nowego roku będzie gotowy do gry. Drugi środkowy, Stojko Nenczew, który jest dla nas bardzo ważny doznał kontuzji barku. Wrócił do gry w zeszłym tygodniu. Jakby tego było mało na przeziębienie narzeka Pasqual. – Kapitan Rafael Pasqual przechodzi obecnie grypę. Przeciwko Iraklisowi być może nie zagra nasz były reprezentant, Georgi Walow. Mam nadzieję, że uda nam się go siać na drugi mecz przeciwko Fenerbahce.

Na co liczy trener mistrzów Bułgarii w tegorocznych rozgrywkach Champions League? – Uważam, że naszą szansą na awans do kolejnej fazy jest zmiana w przepisach, która gwarantuje grę w kolejnej rundzie trzem zespołom. Mierzymy w to trzecie miejsce w grupie – powiedział Popow.

* Wypowiedzi Aleksandara Popowa za sportal.bg

* Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved