Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Trener „Złotek” jest już wybrany?

Trener „Złotek” jest już wybrany?

Do posady trenera reprezentacji siatkarzy ustawi się długa kolejka. Ale u kobiet sprawa jest praktycznie przesądzona: murowanym kandydatem jest Alojzy Świderek. - Czy chce się stworzyć pozory uczciwej konkurencji? - pyta faworyt kibiców Jerzy Matlak.

Czemu trenera mężczyzn wyłoni konkurs, a opiekuna pań sami wybiorą działacze związku? Bo gdyby rozpisano konkurs, szanse naszych szkoleniowców w rywalizacji z obcokrajowcami zmalałyby do zera. – A ja chcę mieć pewność, że Polak będzie prowadził kobiecą kadrę – podkreśla prezes PZPS Mirosław Przedpełski. I lada moment namaści Świderka. Sporo wskazuje, że Matlak miałby być w tym rozdaniu tylko figurantem.

Słyszę plotki, że decyzja w tej sprawie już zapadła. Jeżeli tak, to ja dziękuję, nie chcę brać w tym udziału. Bo jeśli miałbym robić za tło, po prostu bym się zbłaźnił – komentuje Matlak.Ze Świderkiem i Matlakiem działacze mogą rozmawiać już w tym tygodniu. Tymczasem ze związku wyjdzie w świat oficjalne zaproszenie do „męskiego” konkursu. – Nikt z polskiej federacji jeszcze się do mnie nie zgłosił, ale podtrzymuję zainteresowanie pracą w waszym kraju – potwierdza „Super Expressowi” Hugh McCutcheon. Nowozelandczyk, który doprowadził do olimpijskiego złota USA, jest uważany za najpoważniejszego kandydata. Zwłaszcza że jednym z kryteriów konkursu ma być znajomość angielskiego.

Chcemy, żeby trener łatwiej dogadywał się z otoczeniem, by nie rozmawiał przez tłumaczy, bywał więcej w Polsce i jeździł na mecze częściej niż poprzednik – wylicza Przedpełski.

Kilku menedżerów zasięgało już w związku języka. – Zakładam, że pretendentów będzie dużo więcej niż cztery lata temu, a wówczas mieliśmy około dwudziestu – mówi Przedpełski.

Związek przyjmuje zgłoszenia na konkurs do 30 listopada, a do końca roku zarząd ma wybrać nowego trenera.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved