Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Wieluń przechodzi do kolejnej rundy

Puchar Polski: Wieluń przechodzi do kolejnej rundy

W meczu IV rundy Pucharu Polski siatkarze Gwardii Wrocław przegrali 1:3 z drużyną Pamapolu Wieluń. O wygranej gospodarzy zadecydowały głównie końcówki setów.

W ostatnim z setów szczególnie popisał się młody środkowy Pamapolu Bartosz Buniak.

Początek spotkania to gra „punkt za punkt”, dopiero od stanu 5:5, po skutecznym ataku Wojciecha Sobali, bloku na Szczurowskim oraz mocnym ataku po bloku Marcina Lubiejewskiego Wieluń odskoczył na trzy punkty 8:5. O pierwszy czas w meczu poprosił trener Maciej Jarosz. Przerwa na nic się nie zdała, szczelny blok postawiony przez zawodników z Wielunia działał bardzo dobrze, a ataki Marcina Lubiejewskiego były nie do zatrzymania. To głownie dzięki temu zawodnikowi Wieluń zdobył sześć punktów przewagi, na tablicy widniał wynik 14:8. Po bloku Arkadiusza Świechowskiego i Adama Kuriana na Macieju Zajderze, Gwardia zaczęła odrabiać straty punktowe. Asa zaserwował Adam Kurian, dobrze przy siatce radził sobie Arkadiusz Świechowski. To jednak nie wystarczyło by doprowadzić do remisu, w końcówce Gwardziścii zdołali odrobić kulka punktów przybliżając się tym samym wynikiem do drużyny z Wielunia 20:22. Niestety przewaga Wielunia była nie zaprzeczalna i końcówka należała właśnie do Pamapolu i Marcina Lubiejewskiego którego potężny atak zakończył pierwszy set 25:22.

Druga partię dobrym atakiem rozpoczął Wojciech Szczurowski, Gwardia objęła prowadzenie i umiejętnie je powiększała po błędzie Marcina Lubiejewskiego było 8:3. Wrocławianie skutecznie obijali blok przeciwnika, przy wyniku 14:8 o pierwszą przerwę poprosił trener Damian Dacewicz. Czas na nic się nie zdał, zaraz po nim punkt zdobył Adam Kurian. Dopiero od stanu 17:15, gra stała się bardziej zacięta. Siatkarze z Wielunia zaczęli odrabiać straty. Świetnie na boisku radził sobie Dominik Żmuda, który na początku seta zastąpił Michała Błońskiego. Po stronie Gwardii świetnie spisywał się Wojciech Szczurowski. Po autowym ataku Lubiejewskiego gwardia wygrała 25:19.

Set trzeci to początkowo wyrównana gra obu zespołów. Gra toczyła się „punkt za punkt”. Dobrze w obronie radził sobie Adrian Mihułka. W drużynie z Wielunia na szczególną pochwałę zasługiwała gra w bloku. Oba zespoły grały bardzo ambitnie. W końcówce seta, po ataku Lubiejewskiego oraz pojedynczym bloku tego samego zawodnika na Wojciechu Szczurowskim, Wieluń odskoczył na dwa oczka. Przy stanie 21:23, o czas poprosił trener Maciej Jarosz. Po przerwie Gwardia odrobiła dwa punkty i na tablicy znów widniał remis po 23. W tym momencie o czas poprosił trener Damian Dacewicz, po nim punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Jozef Janosik. Wrocławianie mieli pierwszą piłkę setową w górze, niewykorzystani szansy na wygranie seta. W bardzo emocjonującej końcówce, lepsi okazali się zawodnicy z Wielunia którzy wykorzystali szanse i wygrali tego seta 31:29.

W czwartej odsłonie, Gwardziści zapomnieli o poprzednim secie i zaczęli grać swoje. Objęli znaczące pięciopunktowe prowadzenie. Przy stanie 10:5 o czas poprosił Damian Dacewicz . Po przerwie zawodnicy z Wrocławia popełnili trzy znaczące błędy, by uspokoić swoich podopiecznych trener Maciej Jarosz wezwał ich do siebie. Po przerwie Maciej Bartodziejski zaserwował w siatkę, a Maciej Krupnik zablokował atak ze środka swojego imiennika Macieja Zajdera. Gwardia prowadziła 12:8. W połowie seta trener gospodarzy zdecydował się na zmianę za Wojciecha Sobalę wprowadził Bartosza Buniaka, jak się okazało chwilę później zmiana ta była kluczowa dla końcówki tego seta oraz całego spotkania. Głównie dzięki temu zawodnikowi drużynie z Wielunia udało się odrobić znaczące straty, objąć prowadzenie i wygrać wysoko 25:18.

Pamapol Wieluń – Gwardia Wrocław 3:1

(25:22, 19:25, 31:29, 25:18)

Siatkarz Wieluń: Marcin Lubiejewski, Wojciech Sobala, Maciej Bartodziejski, Maciej Zajder, Bartłomiej Matejczyk, Michał Błoński, Marcin Kryś (libero) oraz Mikołaj Sarnecki, Bartosz Buniak, Dominik Żmuda

Gwardia Wrocław: Jozef Janosik, William Thwaite, Arkadiusz Świechowski, Adam Kurian, Jarosław Lech, Wojciech Szczurowski, Adrian Mihułka (libero) oraz Maciej Krupnik, Arkadiusz Olejniczak, Mariusz Dutkiewicz