Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Pierwsze punkty dla Gwardii Wrocław

PlusLiga Kobiet: Pierwsze punkty dla Gwardii Wrocław

fot. archiwum

Zawodniczki Gwardii Wrocław odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi Kobiet. Do tego spotkania obydwie drużyny podeszły z zerowym dorobkiem punktowym.

W pierwszym secie znakomity blok Zuzanny Efimienko na Elżbiecie Skowrońskiej dał siódmy punkt Impel Gwardii i wrocławianki prowadziły na początku meczu 7:4. W następnych akcjach gospodynie nie zwalniały tempa, a Aleksandra Kruk skutecznie atakując zwiększyła przewagę Impela do sześciu punktów, 19:13. Set otwarcia zakończył skuteczny atak kapitana Dolnoślązaczek Bogusławy Barańskiej i Impel Gwardia prowadził w meczu 1:0.

 

Druga, najciekawsza partia meczu rozpoczęła się znów od przewagi siatkarek Rafała Błaszczyka . Przy stanie 16:12 dla Impel Gwardii skuteczna grę rozpoczęły gedanistki, w których szeregach bardzo dobrze zagrywała wchodząca Tamara Kaliszczuk . Gedania wyszła na jednopunktowe prowadzenie 19:18, a w tym momencie szkoleniowiec wrocławianek był już po dwóch przerwach na żądanie. Jeszcze prowadzenie podopiecznych Grzegorza Wróbla 20:19, a później dobra gra m.in. Zuzanny Efimienko przeważyła szalę w tym secie na korzyść miejscowych zawodniczek. Tę ciekawą partię zakończyła asem Efimienko. 

W trzeciej odsłonie podłamane chyba niefortunną dla przyjezdnych końcówką drugiego seta, siatkarki z Żukowa całkowicie oddały pole gry wrocławiankom. Wyniki 11:5, 16:6 czy 19:8 właściwie oddają przebieg gry w tej partii. Wśród gospodyń prym w ataku i przyjęciu wiodła Ola Kruk , a Katarzyna Mroczkowska skutecznie kończyła akcje na środku siatki. Po drugiej stronie tylko kapitan przyjezdnych Elżbieta Skowrońska próbował ratować wynik, ale na nic się zdały jej skuteczne ataki. Atak w aut Natalii Nuszel obrazował bezsilność przyjezdnych w trzecim secie, który zakończył się rezultatem 25:14 dla Impel Gwardii, w całym meczu 3:0 dla beniaminka PlusLigi Kobiet i pierwsze punkty w tabeli dla wrocławianek.

 

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Kruk .

 

Gwardia Wrocław – Gedania Żukowo 3:0

(25:19, 25:22, 25:14)

 

Składy drużyn:

Gwardia: Starzyk (11), Mroczkowska (8), Haładyn (1), Kruk (14), Barańska (9), Efimienko (11), Jagiełło (libero) oraz Czerwińska (1) i Kupisz

Gedania: Tokarska (6), Wellna (7), Nuszel (8), Sołodkowicz (1), Skowrońska (12), Szymańska (3), Durajczyk (libero) oraz Pasznik, Kaliszuk i Szpak

 

Po meczu powiedzieli:

 

Grzegorz Wróbel (trener Gedanii): – Wzmocniliśmy się bardzo doświadczona rozgrywającą, ale niestety tak jak Państwo zaobserwowaliście nie da się pewnych rzeczy zrobić w przeciągu tygodnia i stąd bardzo dużo naszych błędów, które spowodowały to, że straciliśmy aż 19 punktów złym atakiem. To z pewnością zadecydowało o tym, że zagraliśmy nie najlepiej .

 

Elżbieta Skowrońska (kapitan Gedanii): – Nastawiłyśmy się tutaj na jakieś punkty, nie mówię tu, żeby zaraz wygrać w trzech setach, ale może dwa lub wygrać tie-break. Niestety od początku nam nic nie szło. Nie mogłyśmy skończyć ataku, nie wiem, może było troszeczkę spięcia. Jest niewielu rywali, z którymi możemy powalczyć w PlusLidze. Chciałyśmy się spiąć na ten mecz. Gwardia zagrała bardzo dobre spotkanie, kończyła praktycznie wszystkie piłki jakie miała skończyć, przede wszystkim z kontry. My zgrywamy się z rozgrywającą, jesteśmy na innym etapie, bo wszystko się przemeblowało, to trochę inna zawodniczka i może też przez to dziś było tak jak było .

 

Rafał Błaszczyk (trener Impel Gwardii): – Nie da się ukryć, że naszym celem przed tym spotkaniem była walka o zwycięstwo i to w jak najwyższym rozmiarze. Teraz po meczu jesteśmy zadowoleni z siebie i takie słowa zresztą przekazałem zespołowi, że zrobiłyście to czego od was oczekiwaliśmy. Nie zawsze jest tak, że takie mecze się dobrze układają. Dzisiaj faktycznie, z wyjątkiem kilku momentów przestojów, można powiedzieć, że mieliśmy kontrolę nad wynikiem i nad spotkaniem. Powiem szczerze byłem pełen obaw przed tym meczem, ponieważ oglądając drużynę Gedanii, chociażby w poprzednim meczu w Dąbrowie, spodziewałem się, że tutaj będzie ciężka przeprawa dla nas. Okazało się, że było trochę łatwiej niż przewidywaliśmy a moje dziewczyny jeśli chodzi o blok, o kilka takich dobrych obron, wyjść z kontrą, ustawiły sobie tę grę dobrze dla siebie. Nie ukrywam też, że bardzo się cieszę, że Ola Kruk dostała to wyróżnienie dzisiaj (MVP meczu -red). Chciałbym, żeby takie wyróżnienia coraz częściej dotyczyły zawodniczek Impel Gwardia Wrocław, jest to bardzo miłe, a Ola na to bardzo zasłużyła .

 

Bogusława Barańska (kapitan Impel Gwardii): – Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Mocno mobilizowałyśmy się na ten mecz. Wiedziałyśmy, że Gedania łatwo skóry nie sprzeda i że będziemy musiały się sporo namęczyć. Udało się wygrać za trzy punkty i z tego na pewno trzeba być zadowolonym .

 

Zobacz również:

Tabela i wyniki 2. kolejki PlusLigi Kobiet

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved