Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Piła ponownie w kobiecych rozgrywkach Ligi Mistrzyń

Piła ponownie w kobiecych rozgrywkach Ligi Mistrzyń

Drużyna PTPS Farmutil Piła drugi rok z rzędu weźmie udział w rozgrywkach europejskiej Ligi Mistrzyń. W środę, 29 października, odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca mecze, które pilanki będą rozgrywały przez najbliższe 3 miesiące w europejskim turnieju.

W pierwszej fazie zawodów siatkarki z Piły zmierzą się z zespołami z Rosji, Włoch i Holandii. – Już po raz dziesiąty występujemy w pucharach Europy, w tym piąty w Lidze Mistrzyń – mówił podczas konferencji Radosław Ciemięga, wiceprezes Klubu PTPS Farmutil Piła.

Drużyna Farmutilu zakwalifikowała się do udziału w europejskich rozgrywkach mistrzowskich CEV Indesit Champions League 2008/2009 jako zdobywca Pucharu Polski w poprzednim sezonie. W pierwszej fazie zawodów siatkarki Farmutilu rozegrają sześć pojedynków: trzy na boisku w Pile oraz trzy wyjazdowe. Zespół zmierzy się z przeciwniczkami z Grupy D: z wicemistrzyniami poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń Zarechie Odincowo, mistrzyniami ubiegłego sezonu włoską Colussi Sirio Perugia oraz DELA Martinus Amstelveen z Holandii. Mecze fazy początkowej rozpoczną się 5 listopada 2008, a zakończą w styczniu 2009 roku.W zeszłym roku także nikt nam nie dawał szans z zespołami Jesi czy Cannes. Mamy w grupie mistrza i wicemistrza poprzedniego cyklu – to najsilniejsza czwórka w zawodach. Zmienione zostały jednak składy tych drużyn. No i my także mamy w zasadzie nowy zespół. Zobaczymy – mówił trener Jerzy Matlak o szansach pilskiej drużyny w CICL 2008/ 2009.

Pierwsze rozgrywki Europejskiej Ligi Mistrzowskiej organizowane przez CEV odbyły się niemal pięćdziesiąt lat temu.

Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nafta Piła działa od 1993 roku i ma na swoim koncie m.in. czterokrotne Mistrzostwo Polski, trzykrotny Puchar Polski oraz Wicemistrzostwo Polski, a także tytuł II Wicemistrza Polski.

W minionym sezonie 2007/2008 drużyna zdobyła także Puchar Polski. Trenerem PTPS Farmutil Piła jest Jerzy Matlak – jeden z najlepszych trenerów w historii polskiej siatkówki. W sezonie 2006/2007 nowym głównym sponsorem klubu został Farmutil H.S.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved