Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Z biegiem czasu będziemy grać coraz lepiej

Jakub Bednaruk: Z biegiem czasu będziemy grać coraz lepiej

fot. archiwum

Gdańszczanie od kilku dni przygotowują się do meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. O porażce z AZS-em, zmianach w drużynie i nastawieniu zespołu opowiedział na stronie klubu rozgrywający Trefla Gdańsk Jakub Bednaruk.

Zawodnicy Trefla skupiają się teraz na najbliższym meczu z Kędzierzynem, traktują go priorytetowo. – Na razie koncentrujemy się na tym aby spokojnie trenować i przygotować się do meczu. Kwestie taktyczne będą omawiane dzisiaj wieczorem, jutro i przed samym meczem. Staramy się zapomnieć, bo to jednak każdemu z nas siedzi w głowie, taka głupia porażka. Myślimy cały czas o tej grze z Kędzierzynem, to jest najważniejsze – mówi Jakub Bednaruk .

 

ZAKSA w pierwszym meczu ligowym zmierzyła się z Resovią Rzeszów i… wygrała 3:2, co większość odebrała jako niespodziankę. Jednak dla Kuby wygrana Kędzierzyna nie była zaskoczeniem. – Nie przesadzałbym z tą niespodzianką. Kędzierzyn jest silnym zespołem, tak jak Resovia. Ktoś musiał wygrać. Wcześniej rozstawiono wszystkich na miejscach i dlatego ludzie traktują to jako niespodziankę. Ja tego tak nie odbieram, gdyż po jednej i drugiej stronie grali świetni zawodnicy. Kędzierzyn nie ma w sumie żadnych słabych punktów, dlatego będzie ciężko. Jest to jeden z kandydatów do medalu . 

Trefl i ZAKSA to jedyne zespoły, które zagrają mecz w tym tygodniu. Można niejako powiedzieć, że nie zakłócą rytmu ligowego. Jednak dwa tygodnie temu to gdańszczanie mieli przerwę. Jak podkreśla gdański rozgrywający zawodnicy nie zastanawiają się czy takie przerwy mają na nich negatywny czy pozytywny wpływ. Skupiają się tylko na grze. – Nie zastanawiamy się czy będzie to dla nas dobre czy złe. Trzeba po prostu grać i to grać jak najlepiej .

 

W zespole wciąż następują jakieś zmiany, ktoś przychodzi, ktoś odchodzi. Czy nie wpływa to na destabilizację gry, szczególnie w trakcie sezonu ligowego? – Na pewno nie jest to dobra rzecz. Co chwila dzieje się coś nowego. Ale jesteśmy od tego aby grać i nawet jeśli będziemy zmuszeni zagrać nową szóstką w meczu z Kędzierzynem, to trzeba wyjść i to zrobić. Nie ma co się tłumaczyć jakimiś zmianami. Oczywiście, przyjechał nowy libero, który nie wie przykładowo jakie dogrania lubi rozgrywający, jak zachowują się ludzie w stresowych sytuacjach. Ale powtarzam: z biegiem czasu będziemy grać coraz lepiej .

 

Ostatnie słowa Kuby mogą kibiców napawać optymizmem: Zrobimy wszystko aby wygrać .

 

*Więcej na stronie siatkowka.trefl.com.pl

źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved