Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Jaworzno zwycięskie na wyjeździe

I liga: Jaworzno zwycięskie na wyjeździe

W zaległym meczu czwartej kolejki I ligi mężczyzn drużyna MCKiS Jaworzno pokonała na wyjeździe faworyzowany zespół MKS MOS Będzin 3:1.

Od początku spotkania na parkiecie w szeregach będzińskiego MKS-u po kontuzji pojawił się Bartosz Dzierżanowski. W pierwszych minutach meczu gra była wyrównana. Dopiero skuteczna gra blokiem MKS-u oraz as serwisowy Damiana Millera przyczyniły się do wyjścia na prowadzenie (7:5). Kiedy MKS MOS Będzin prowadził 14:11 o pierwszy czas w meczu poprosił szkoleniowiec gości. Jednak nie wniosło to wiele zmian w grę MCKiS-u Jaworzno. Następnie w polu zagrywki pojawił się Rafał Legień i to on napsuł wiele krwi zawodnikom z Jaworzna. Jedynie Tomasz Kamuda próbował ratować gości swoimi skutecznymi atakami. Po chwili jednak o drugą przerwę prosi trener Energetyków – Mariusz Łoziński. Potem na parkiecie pojawia się po raz pierwszy w tym spotkaniu Piotr Deszcz, który zastępuje Tomasza Kamudę. Następnie zmiany dokonuje także Albert Semeniuk wprowadzając Piotra Gabrycha za Dariusza Sygułę na podwyższenie bloku. Ostatecznie pierwszą odsłonę meczu wygrywają gospodarze 25:22.

Drugi set zaczyna się podobnie jak pierwszy. Od początku prowadzenie MKS-u MOS (5:3). W zespole z Jaworzna następuje zmiana na pozycji rozgrywającego. Antosika zastępuje Mariusz Syguła. Bardzo dobre ataki Adama Łapuszyńskiego przyczyniają się do objęcia jednopunktowego prowadzenia będzińskiego MKS-u. Jednak po chwili w polu zagrywki pojawia się Kaźmierski i Jaworzno odrabia straty. Gdy na tablicy wyników pojawia się rezultat 14:17 o przerwę prosi trener gospodarzy. Jednak na nic się to zdaje, gdyż Skrzypiński utrudnia przyjęcie będzinianom swoją trudna zagrywkom i mamy wynik 18:22. Seta kończy Daniel Wilk, który posyła 2 asy serwisowe i tym sposobem MCKiS Jaworzno wygrywa drugiego seta.

Jaworzno podbudowane zwycięstwem w poprzednim secie zaczyna trzeciego seta od skutecznych akcji i prowadzi 8:11. Jednak prowadzenie zostaje za chwilę zredukowane i siatkarze z Będzina doprowadzają do remisu (12:12). Potem Marek Nowak psuje kilka ataków i czas dla Jaworzna. Po chwili na boisku pojawia się Mateusz Leszczawski, który zastąpił słabiej dysponowanego Dariusza Sygułę. Następnie po raz kolejny w tym meczu asa serwisowego posyła Rafał Legień i będzinianie mają tylko dwa punkty straty (17:19). Trener z Jaworzna dokonuje zmiany na podwyższenie bloku i wprowadza Krzysztofa Szopę, który zastępuje Nowaka. Damian Miller swoją zagrywką próbuje ratować zespół z trudnej sytuacji, jednak Jaworzno do końca seta utrzymuje prowadzenie i wygrywa trzeciego seta 23:25.

W czwartym secie od początku na parkiecie pojawił się Piotr Gabrych zastępując Damiana Millera. Jednak to Jaworzno przejmuje inicjatywę na boisku. Ponownie Daniel Wilk posyła asa serwisowego i MCKiS prowadzi 4:6. „Energetycy” systematycznie powiększają swoją przewagę i w szeregach będzińskiego MKS-u robi się nerwowo. Przy stanie 10:14 o czas prosi Semeniuk. Z dobrej strony pokazał się Piotr Gabrych, który kończył większość swoich ataków i dzięki temu będzinianie doprowadzili do remisu (17:17). Jednak ponownie MCKiS uzyskuje dwupunktową przewagę. Pod koniec seta Mariusza Sygułę zmienia Krzysztof Antosik. Obraz gry do końca seta nie zmienił się i MCKiS Jaworzno wygrywa drugi mecz z rzędu.

MKS „MOS” Interpromex Będzin – MCKiS Jaworzno 1:3

(25:22, 19:25, 23:25, 24:26)

MKS MOS Będzin: Dzierżanowski, Kasparek, Syguła, Łapuszyński, Legień, Miller, Potera (libero) oraz Leszczawski, Gabrych

MCKiS Jaworzno: Skrzypiński, Antosik, Nowak, Kamuda, Kaźmierski, Wilk, Warchoł (libero) oraz Deszcz, Szopa