Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zariecze i Iskra Odinocowo gotowe na europejskie puchary

Zariecze i Iskra Odinocowo gotowe na europejskie puchary

Rosyjskie zespoły Zariecze i Iskra Odincowo dokonały oficjalnej prezentacji przed zbliżającymi się rozgrywkami Ligi Mistrzów. W spotkaniu wzięły udział trenerzy i gwiazdy obu ekip oraz przedstawiciele mediów.

Przedstawienie obu ekip rozpoczął Igor Parkhomenko, prezydent moskiewskiego Centrum Siatkówki. – W porównaniu z poprzednim sezonem zrobiliśmy postępy. Zariecze zostało mistrzem kraju oraz zdobyło Puchar Rosji, zaś Iskra była jednym z pretendentów do czempionatu. Udało nam się zatrzymać większość zawodników, a także dołączyć do tych klubów kilku specjalistów. Teraz oczekujemy na zupełnie nowy sezon w wykonaniu zespołów oraz na nowe sukcesy, szczególnie w Lidze Mistrzów.

Zoran Gajić, szkoleniowiec ekipy Iskry podkreślał, że praca z tym zespołem jest bardzo ekscytująca. – Kiedy pracuję z danym zespołem, mam zawsze poczucie, że moi zawodnicy są najlepsi. Wierzę, że są zdolni wygrać każdy mecz i pokonać każdego rywala. Nie znaczy to oczywiście, że zawsze zdobędziemy czołowe pozycje. Inne zespoły także są silne i też będą chciały nas pokonać. Będziemy starać się ze wszystkich sił, aby pokazać swoje poświęcenie grze. Wiem, że to może nie wystarczyć, aby wygrać, ale jestem optymistą i wierzę, że poświecenie jest kluczowym składnikiem.Dobrze nastawiony przed Ligą Mistrzyń jest także Vadim Pankov, trener Zariecze Odincovo. – Jesteśmy gotowi do walki. Do zespołu wróciła Anna Moiseenko. Olga Fateeva miała imponujący poprzedni sezon i stała się także filarem kadry narodowej. Yulia Merkulova jest w dobrej formie, mimo że miała mało czas, aby odpocząć po poprzednim sezonie. Do gry po kontuzji gotowa jest także Irina Zhukova.

Trener Pankov podkreślił także istotną obecność w zespole Brazylijki – Walewskiej Oliveiry.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved