Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Manama: Obie polskie pary już w III rundzie

WT Manama: Obie polskie pary już w III rundzie

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel reprezentują polską siatkówkę plażową podczas turnieju Swatch World Tour w Manamie (Bahrajn). Obie pary przeszły już II rundę turnieju głównego.

Obie nasze pary nie musiały w turnieju w Manamie grać w kwalifikacjach. W turnieju głównym także zostały rozstawione dość wysoko, zatem ich wygrane w I rundzie nie powinny być niespodzianką. Jest to już końcówka sezonu dla siatkarzy plażowych, zatem wiele czołowych par nie występuje już na światowych boiskach.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz (rozstawieni z nr 8.) zmierzyli się z parą słowacką – Varga/Litva. Wygrali wprawdzie 2:0, jednak spotkanie nie było zbyt jednostronne. Rywale zza południowej granicy szczególnie w drugim secie postraszyli biało-czerwonych.Varga/Litva – Kadzioła/Szałankiewicz 0:2

(16:21, 19:21)

Kądzioła/Szałankiewicz zagrali w II rundzie z przedstawicielami gospodarzy – Almohsen/Abdulla. Rywale rozstawieni byli jedynie o jedno „oczko” niżej niż Polacy. Mimo to biało-czerwoni zwyciężyli gładko 2:0. Szczególnie łatwo Polacy wygrali w drugiej partii, gdzie pozwolili gospodarzom zdobyć tylko 13 punktów.

Almohsen/Abdulla – Kadzioła/Szałankiewicz 0:2

(15:21, 13:21)

Łatwiejsze zadanie mieli w I rundzie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel (rozstawieni z nr 10.), którzy pokonali Wenezuelczyków Mussa/Jackson 2:0. W obu setach polscy „plażowicze” mieli solidną przewagę punktową.

Mussa/Jackson – Fijałek/Prudel 0:2

(14:21, 15:21)

W II rundzie para Fijałek i Prudel zagrała z ekipą z Argentyny – Baracetti/Salema. Rywale rozstawieni są w turnieju głównym trzy miejsca wyżej niż polska para. Mimo to Fijałek i Prudel nie pozwolili Argentyńczykom zagrozić w sobie w zwycięstwie. Szczególnie pewnie zwyciężyli w pierwszej partii, natomiast w drugiej pokonali nie tylko rywali, ale także nerwy.

Baracetti/Salema – Fijałek/Prudel 0:2

(14:21, 18:21)

W III rundzie Kądzioła/Szałankiewicz zagrają z Kanadyjczykami – Cadieux/Van Huizen, zaś Fijałek/Prudel z wygranymi meczu Reader/Sewell (CAN) – Cès/Ces (FRA).

Przypomnijmy, że w turnieju w Manamie najwyżej rozstawieni zostali Holendrzy – Nummerdor i Schuil, którzy wygrali m.in. poprzedni turniej WT w Dubaju. Siatkarze ci ulegli już w II rundzie parze Cadieux/Van Huizen z Kanady 0:2 (18:21, 28:30).

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved