Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Waldemar Sagan: To dla mnie spory zaszczyt

Waldemar Sagan: To dla mnie spory zaszczyt

fot. archiwum

Wybory w PZPS wniosły do zarządu kilka nowych nazwisk, ale niektórzy zostali po raz kolejny obdarzeni kredytem zaufania. Wśród nich jest m.in. Waldemar Sagan, wiceprezes Klubu Sportowego Pałac Bydgoszcz.

Dla tego znanego w regionie działacza, w poprzedniej kadencji także prezesa Kujawsko-Pomorskiego ZPS, to drugi wybór do zarządu.

To dla mnie spory zaszczyt, bo otrzymałem sporą liczbę głosów, ale jednocześnie odpowiedzialność – powiedział "Gazecie Pomorskiej". – Czuję też satysfakcję, bo jesteśmy jako region doceniani i praca wszystkich przynosi efekty. Przypomnę, że w przyszłym roku będziemy gościć w bydgoskiej "Łuczniczce" jedną z grup finałów mistrzostw Europy kobiet .

We wtorek odbyło się pierwsze posiedzenie nowego zarządu, na którym sekretarzem generalnym wybrano ponownie Bogusława Adamskiego , a nowym wiceprezesem (w miejsce Waldemara Wspaniałego) Artura Popko , prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.Skład prezydium zarządu będzie 7-osobowy – dodaje Sagan . – W ciągu trzydziestu dni zarząd wybierze pozostałe osoby, rozmowy wcześniej z kandydatami będzie prowadzi prezes Przedpełski. Być może jeden z członków prezydium będzie odpowiadał za część młodzieżową. To był jeden z tematów naszej wczorajszej dyskusji. Musimy znaleźć rozwiązanie. W poprzedniej kadencji władze związku musiały wyprowadzić sporo spraw "na prostą". Przyjęty kierunek się sprawdził, o czym świadczy udzielenie absolutorium. Teraz jest czas na nowe wyzwania. Podjęliśmy uchwałę o tym, aby siatkówka stała się sportem narodowym. Kolejna sprawa to wspomniany rozwój młodzieży, a więc system współzawodnictwa, unifikacja procesów szkoleniowych, w tym także trenerów. To spore wyzwanie, bardzo prawdopodobne, że zostanie zwołany kongres na ten temat, gdzie będziemy dyskutować i szukać rozwiązań .

 

Nowy zarząd podjął także decyzję w sprawie obsady stanowisk trenerów kadry seniorek i seniorów. W pierwszym przypadku związek zaprosi do rozmów kilku kandydatów, w drugim zostanie rozpisany konkurs. – W obu przypadkach nazwiska nowych szkoleniowców mają być znane pod koniec grudnia – wyjaśnia Sagan. – W kadrze mężczyzn zgłoszenia kandydatów prawdopodobnie będą przyjmowane do końca listopada. Ilu będzie z kolei zaproszonych trenerów do rozmów o kadrze kobiet, trudno w tej chwili powiedzieć, z pewnością jednak nie mniej jak dwóch, trzech .

 

*Autor – Jacek Drozdowski

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved