Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Przedstawiciele lubelszczyzny we władzach PZPS

Przedstawiciele lubelszczyzny we władzach PZPS

fot. archiwum

Lubelska siatkówka zyskała silny lobbing w krajowej federacji. Podczas walnego zgromadzenia delegatów PZPS Marian Chałas po raz drugi został wybrany przewodniczącym komisji rewizyjnej PZPS. Do zarządu wszedł prezes lubelskiego związku Krzysztof Iwańczuk.

Obaj swoje funkcje pełnić będą do 2012 roku, czyli do igrzysk olimpijskich w Londynie. Oczywiście głównym punktem warszawskich obrad było wybranie prezesa federacji na najbliższą kadencję. Jak można było się spodziewać, delegaci jednogłośnie (77 głosów na tak) zdecydowali się na reelekcję Mirosława Przedpełskiego , za rządów którego nasza siatkówka wstała z kolan.

Przede mną kolejne cztery lata, ale lata paradoksalnie trudniejsze – mówi Przedpełski. – Czekają nas wielkie wyzwania z mistrzostwami Europy kobiet w 2009 i mistrzostwami świata mężczyzn w 2014 r. Mam marzenie, by Polski Związek Piłki Siatkowej był najlepiej zarządzaną organizacją sportową w Polsce, a polska siatkówka dyscypliną numer jeden w naszym kraju .

Przy okazji spotkania najważniejszych osób w polskiej siatkówce nie mogło zabraknąć tematu, który teraz jest na topie: kto poprowadzi polskie reprezentacje? – Wkrótce zostaną rozpisane konkursy – komentuje Chałas . – Oficjalnie jeszcze nie ma kandydatur, ale wszystko wskazuje na to, że trenerem męskiej kadry będzie obcokrajowiec, a żeńskiej Polak. W listopadzie opinia publiczna pozna nasz wybór. Na pewno będzie to szkoleniowiec z nazwiskiem, a nie anonimowa postać. Pracę selekcjonerzy rozpoczną od nowego roku .W kuluarach jako pewniaka do posady selekcjonera „Złotek” wymienia się byłego asystenta Raula Lozano Alojzego Świderka . Większy problem jest z obsadzeniem męskiej kadry, bo w grę wchodzą najbardziej znane nazwiska ze świata siatkówki, a wybrać trzeba jednego. Swój akces zgłosili już Argentyńczyk Daniel Castellani (trener Skry Bełchatów), Nowozelandczyk Hugh McCutcheon (złoto z reprezentacją USA w Pekinie, złoto Ligi Światowej 2008), Rosjanin Wiktor Sidielnikow (trener Dynama TatTransGaz Kazań, zwycięzcy Ligi Mistrzów 2008) oraz Włoch Tomaso Totolo (były trener Jastrzębskiego Węgla).

Schodząc na ziemię i odrywając się od tematów z najwyższej półki, trzeba się zastanowić, co wybór dwóch członków z regionu lubelskiego możne zmienić w siatkówce na Lubelszczyźnie. – Musimy spróbować zorganizować medialną imprezę w naszym województwie – dodaje Chałas. – Na pewno nie będzie to łatwe, ale trzeba w końcu wprowadzać siatkówkę na najwyższym poziomie na Lubelszczyznę. Trzeba także pomyśleć o szkoleniu młodzieży. Za dużo utalentowanych zawodników ucieka nam z regionu. To główne cele do zrealizowania w najbliższym czasie .

Autor Tekstu: Kamil Balcerek

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved