Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jadar zagra sparing z Avią Świdnik

Jadar zagra sparing z Avią Świdnik

fot. archiwum

Siatkarze Jadaru Radom na treningach duży nacisk kładą na grę środkiem, która nie jest ich mocną stroną. Rezultaty swojej pracy sprawdzą podczas sparingu z I-ligowym zespołem Avii Świdnik.

Każdy z czterech środkowych (Grzegorz Kosok , Arkadiusz Terlecki , Damian Domonik i Jakub Bucki ) szlifował atak „z krótkiej”, współpracował z obydwoma rozgrywającymi, Jarosławem Macionczykiem i Maikelem Salasem Moreno . W drugiej części sali, pozostali doskonalili ataki skrzydłami. Siatkarze będą trenować do czwartku. W najbliższy weekend Plus Liga pauzuje. Rozegrany zostanie jedynie zaległy mecz pomiędzy ZAK SA Kędzierzyn-Koźle a Treflem Gdańsk. Dlatego radomianie zagrają mecz kontrolny. Ich rywalem będzie I-ligowa drużyna Avii Świdnik. Sparing rozegrany zostanie nie jak wstępnie planowano w piątek, a w czwartek, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ulicy Narutowicza. Początek o godzinie 17.

 

Mecz ma pomóc siatkarzom nie tylko w zachowaniu ligowego rytmu, ale także w nabraniu pewności siebie. W każdym z trzech rozegranych meczów, radomianie walczyli, ale ostatecznie nie zdołali wygrać nawet jednego seta. W końcówkach wyrównanych partii popełniali błędy, tracąc zimną krew i pewność siebie. 

W zajęciach nie uczestniczył jedynie Daniel Górski. Jeden z trzech rozgrywających Jadaru leczy grypę. Zapewnia jednak, że po kuracji wznowi treningi. Po przyjściu Moreno, stracił miejsce w meczowej dwunastce, ale na razie nie zamierza rozstawać się z radomskim klubem i nie prowadzi rozmów z żadnym zespołem. Nie wyklucza jednak, że gdy trafi się oferta to ją rozważy.

 

*Autor – Jerzy Stobiecki


 

Trener nie będzie miał do dyspozycji wszystkich graczy w meczu sparingowym. Z Avią nie zagra Siranis Hernandez , który w miniony wtorek udał się do Stanów Zjednoczonych. Siatkarz zza oceanu nie zrezygnował z gry w barwach radomskiego klubu. Do USA poleciał załatwić formalności wizowe. Pod koniec tygodnia powinien ponownie zawitać do Radomia.

źródło: echodnia.eu, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved