Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Heroiczny bój, historyczne zwycięstwo Nike

Heroiczny bój, historyczne zwycięstwo Nike

Historyczne zwycięstwo w rozgrywkach ligi juniorek odniosły siatkarki Energoglobal Nike Ostrołęka, które po raz pierwszy pokonały swoje rywalki z Warszawy, po zaciętym i emocjonującym spotkaniu.

Podopieczne Dariusza Werpachowskiego pokonały wicelidera rozgrywek MOS Wola Warszawa po raz pierwszy w dotychczasowej historii swoich występów w tych rozgrywkach. Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli siatkarek Nike, a pierwszy przegrany set do 11:25 nie mógł napawać optymizmem. W drugim secie było lepiej, bo gospodynie poprawiły przyjęcie i grę blokiem, ale nadal brakowało wykończenia akcji. Przebudzenie nastąpiło w kolejnej partii tego spotkania, w której siatkarki Nike po niesamowitej końcówce wygrały 27:25. Niezwykle emocjonująca była czwarta partia tego spotkania zakończona identycznym wynikiem. W tie-breaku wygranym do 11 dziewczyny z Ostrołęki pokazały z kolei, że drzemią z nich spore możliwości i stać je na osiąganie kolejnych świetnych wyników.

Zwycięstwo nad MOS Wola jest o tyle ważne, że daje drużynie Nike umocnienie na trzeciej pozycji w rozgrywkach i szanse na awans do ćwierćfinałów MP. Za grę w tym meczu na pewno trzeba wyróżnić Gabrielę Borawską, Beatę Barszczewską i Agnieszkę Niedbajło, która rozegrała swój najlepszy mecz w tym sezonie. – Po tym meczu to nie mi należą się gratulacje za zwycięstwo, ale moim podopiecznym, które rozegrały bardzo dobre spotkanie – stwierdził szkoleniowiec Dariusz Werpachowski.

Energoglobal Nike Ostrołęka – MOS Wola Warszawa 3:2

(11:25, 20:25, 27:25, 27:25, 15:10)

źródło: Tygodnik Ostrołęcki