Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Andrzej Stanulewicz: Powinno już być z górki

Andrzej Stanulewicz: Powinno już być z górki

Na cztery spotkania MKS Orzeł Międzyrzecz wygrał dwa. Trener Andrzej Stanulewicz jest jednak spokojny. - Zespół potrzebował kilku prób, by się dotrzeć. Teraz powinno już być z górki - twierdzi.

Minęło siedem miesięcy od wypadku, w którym zginęli Michał Pajor i Paweł Dziekanowski. Czy w drużynie wciąż mówi się o marcowej tragedii?

Zostało tylko sześciu zawodników, którzy grali z Michałem i Pawłem. Pozostali nie znali ich tak blisko, ale wspomnienia wciąż wracają. Szczególnie wtedy, gdy okoliczności są podobne do tych z udziałem nieżyjących kolegów. Takie przeżycie na zawsze zostawia ślad w psychice.Jest szansa, by do wyczynowej siatkówki wrócili ranni w tamtym zdarzeniu Kamil Sekuła i Patryk Wojtysiak?

Kamil został moim asystentem i chce się skupić na pracy trenerskiej. A Patryk trenuje z GTPS-em. To młody chłopak, ma silny organizm, więc powinien wrócić do pełnej sprawności. Ale naszym zawodnikiem już nie jest.

W lidze wygraliście dwa ostatnie, wyjazdowe mecze w Jaworznie i Będzinie. Dlaczego tak dobrze i skutecznie nie zagraliście na inaugurację we własnej hali przeciwko Avii Świdnik?

Mogliśmy triumfować także w Bielsku-Białej, lecz zabrakło nam tam konsekwencji w grze i obiektywnej pracy sędziów z Krakowa. A porażka do zera z Avią? Taka jest cena powstawania nowej drużyny. Doszło do nas dziewięciu nowych chłopaków, z których tylko rozgrywający Maciek Fijałek i przyjmujący Maciek Kordysz występowali razem przez jeden sezon w Jaworznie.

To może zaplanował pan przed rozgrywkami za mało sparingów?

Towarzyskich meczów było wystarczająco, ale nigdy nie zastąpią one gry o punkty. Mistrzowskie pojedynki wyzwalają zupełnie inne emocje, są związana z dużym stresem. Zespół potrzebował kilku prób, by się dotrzeć. Teraz powinno już być z górki. Moi podopieczni mają spore umiejętności, wizję i pomysł na grę, a przy tym są szalenie ambitni. Nie znoszą przegrywać!

Skoro ma pan tak dobrze poukładany zespół, to dlaczego sięgnął pan w ubiegłym tygodni po braci Lachów?

Przemek i Michał są klasowymi siatkarzami, mającymi za sobą ekstraklasową przeszłość. Pierwszy bardzo wzmocnił nas na środku siatki, a drugi wzmógł rywalizację wśród przyjmujących. Bracia zgłosili się do nas sami, a takich ofert się nie odrzuca. Jako trener mogłem tylko trzymać kciuki, by szybko uzgodnili finansowe warunki z prezesem. Myślę, że z nimi stać nas na miejsce w czołowej szóstce, czyli utrzymanie się w pierwszej lidze bez konieczności rozgrywania baraży.

A nie docierają do pana sygnały, że w Orle jest za mało chłopaków z Międzyrzecza?

A ilu bełchatowian gra w Skrze?! Czasy są takie, że jak się chce mieć wyniki, to trzeba sięgać po zawodników z zewnątrz.

*Autor – Robert Gorbat

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved