Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tietiuchin kończy reprezentacyjną karierę?

Tietiuchin kończy reprezentacyjną karierę?

Siergiej Tietiuchin to wielokrotny reprezentant Rosji. Z drużyną Sbornej wielokrotnie sięgał po największe trofea na najważniejszych światowych imprezach siatkarskich. Obecnie zawodnik Lokomotivu Biełgorod myśli nad zakończeniem przygody z reprezentacją.

Prawdopodobnie moja kariera w reprezentacji Rosji dobiega końca – mówi 33-letni zawodnik w wywiadzie, jaki udzielił rosyjskiemu Sportowemu Expresowi. – Czuję, że nadszedł już czas. Zresztą na przyszłoroczne mistrzostwa Europy prawdopodobnie nie pojadę. Zatem chciałbym dobrze przygotować się do gry w klubie.

Może się więc okazać, że dla Tietiuchina występ na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie był ostatnim w barwach Rosji. Sam zawodnik nadal mocno przeżywa tamtejsze rozgrywki. – Jeszcze do tej pory czasami przypominam sobie nasz półfinał z Amerykanami i nie mogę zrozumieć tego co się wydarzyło. Przed igrzyskami nie miałem najmniejszych wątpliwości, że czas Rosji nadejdzie właśnie w Pekinie. To my powinniśmy zdobyć złoto – mówi. – Po Brazylijczykach było widać, że nie są gotowi na tak wielkie zwycięstwo. Natomiast Amerykanie przybyli do Pekinu w idealnej formie. W meczu z nimi wszystko mogło potoczyć się w inną stronę, a wyszło jak zawsze – wspomina Tietiuchin.Jak wielu Rosjan również Tietiuchin podkreślił, że ważna dla rozwoju wypadków była … przegrana w grupie z naszą polską reprezentacją. – Nie ma co rozważać, ale gdybyśmy nie przegrali w grupie z Polakami, w półfinałach nie trafilibyśmy na USA – mówi.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved