Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 5. kolejki francuskiej PRO B kobiet

Strefowe podsumowanie 5. kolejki francuskiej PRO B kobiet

25 października rozegrano 5. kolejkę spotkań we francuskiej PRO B kobiet. Drużyny, w których grają nasze siatkarki - Evreux Volley-Ball (A. Drzewiczuk) oraz Volley-Ball Tulle Naves (M. Lach i A. Brożek) pewnie wygrały swoje mecze.

Po trzech porażkach z rzędu drużyna Volley-Ball Tulle Naves podejmowała na własnym terenie ekipę Entente St-Chamond Volley-Ball. Obie drużyny po 4 kolejkach sąsiadowały w tabeli, więc można było przypuszczać, że mecz będzie zacięty. I taki był. W pierwszym secie do stanu 16:15 dla gospodyń nikomu nie udało się wypracować większej przewagi niż dwa punkty. Od razu po przerwie technicznej ekipa z Tulle zdobyła jeszcze dwa punkty, zwiększając swoją przewagę do trzech punktów i od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Set zakończył się zwycięstwem 25:22.

W secie drugim dominacja siatkarek Volley-Ball Tulle Naves była bardzo widoczna. Zawodniczki przyjezdne nie mogły sobie poradzić z przyjęciem zagrywki. Bardzo schematycznie też rozgrywała piłki wystawiająca, przez co „nasze” dziewczyny nie miały problemów z odczytaniem jej zamiarów. Drugi set zakończył się wygraną 25:17.Set trzeci to dopełnienie formalności. Ekipa z Tulle kontrolowała tego seta i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa 3:0 i jakże cennych 3 punktów (25:20).

Volley-Ball Tulle Naves – Entente St-Chamond Volley-Ball 3:0

(25:22, 25:17, 25:20)


Drugi mecz miał być meczem kolejki. Do spadkowicza z PRO A drużyny Beziers Volley-Ball Gazelec i jednego z głównych kandydatów do awansu przyjechała jak dotąd niepokonana ekipa z Evreux Volley-Ball.

Emocji jednak zabrakło. W pierwszym secie do stanu 17:15 dla Beziers toczyła się równa walka. Długie wymiany piłek, mocne ataki z obu stron oraz nie mniej efektowne obrony mogły podobać się kibicom. Jednak gospodynie na chwilę się zdekoncentrowały, popełniły cztery proste błędy z rzędu i przegrały seta 19:25.

W drugim secie zawodniczka Evreux Volley-Ball popisała się serią udanych zagrywek i ze stanu 8:9 zrobiło się 8:17. Zagrywka skutecznie odrzuciła przeciwniczki od siatki, co ułatwiło skuteczną grę blokiem. Przy stanie 10:21 dla Evreux Agnieszka Drzewiczuk weszła na zagrywkę i po czterech udanych akcjach zakończyła tego seta asem serwisowym 10:25.

W trzecim secie ekipa z Beziers próbowała jeszcze walczyć do drugiej przerwy technicznej (14:16), potem na parkiecie rządziły już tylko przyjezdne, wygrywając trzecią partię 17:25.

Mimo że do połowy sezonu jeszcze jest parę meczy do rozegrania, drużyna Evreux Volley-Ball staje się powoli kandydatem do awansu.

Beziers Volley-Ball Gazelec – Evreux Volley-Ball 0:3

(19:25, 10:25, 17:25)


W dniu 1 listopada Evreux Volley-Ball podejmuje drugiego ze spadkowiczów z PRO A ekipę Pays D’aix Venelles V.B. Natomiast Volley-Ball Tulle Naves wyjeżdża na południe Francji, gdzie zmierzy się z Ent. Toulon Six Fours La Seyne.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved