Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 5. kolejki Bundesligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 5. kolejki Bundesligi mężczyzn

Piąta kolejka Bundesligi mężczyzn przyniosła kilka niespodzianek, z której największą była porażka dotychczasowego lidera- VfB Friedrichshafen. Na czele tabeli znajduje się obecnie Generali Haching, a stawkę zamyka Zurich Team Berlin.

W pierwszym meczu kolejki zawodnicy evivo Düren pokonali na własnym parkiecie Zurich Team VCO Berlin. Dla stołecznych sezon ten nie jest szczęśliwy, z czego doskonale zdaje sobie sprawę trener Hinz. – Spodziewamy się, że nie nadążymy za większością zespołów Bundesligi. Ale chłopcy muszą się uczyć i po to tutaj grają.

Innemu berlińskiemu klubowi wiedzie się zdecydowanie lepiej. SCC pokonali w trzech setach drużynę TSV Giesen/Hildesheim, dzięki czemu plasują się aktualnie na czwartej pozycji. – Gramy jako cała drużyna, z dużą konsekwencją. Zawsze dobrze jest wygrać, to wzmacnia pewność przed kolejnym meczem. – powiedział po meczu zadowolony trener SCC Berlin, Michael Warm.

Najwięcej emocji dostarczyli kibicom siatkarze w hali w Moers. Podopieczni trenera Georga Grozera pokonali VfB Friedrichshafen, chociaż początek meczu wskazywać mógł na zupełnie inny przebieg wydarzeń. Dwa pierwsze sety, wygrane przez przyjezdnych do 22 i 19 nie zapowiadały scenariusza innego, niż zwycięstwo aktualnego mistrza Niemiec. Jednak w trzeciej partii gospodarze odzyskali siły i skuteczność gry, co pozwoliło im odnieść zwycięstwo. Wygrana była druzgocąca, gdyż zawodnikom VfB udało się zdobyć zaledwie 13 punktów. Set czwarty również padł łupem Moerser SC, a tie- break zakończył się wynikiem 15:9. – Mój zespół najpierw grał bezpiecznie, a później właściwie w ogóle przestał grać. Nic nam nie wychodziło. Trzeba oddać przeciwnikom, że zagrali naprawdę dobrze, po prostu byli lepsi. – skomentował spotkanie trener Stelian Moculescu. Szkoleniowiec drużyny wygranej powiedział krótko: – Wygrywa lepszy, tak to już jest.