Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 4. kolejki ligi belgijskiej

Strefowe podsumowanie 4. kolejki ligi belgijskiej

Po 4. kolejce nadal liderem jest zespół Noliko Maaseik. Podobnie jak w poprzednim tygodniu tylko punkt mniej ma na swoim koncie vice-lider tabeli, Knack Randstad Roeselare. Nadal bez zdobyczy punktowych pozostaje VC Vosselaar.

W tej kolejce odbyło się bez niespodzienek. Spotkania wygrywały zepoły znajdujące się wyżej w rankingowej tabeli.

Dwa z pojedynków rozstrzygnęły się po zaledwie trzech setach. Zespół Noliko Maaseik nie miał najmniejszych problemów z siatkarzami z Antwerpii i pokonał ich gładko 25:18, 25:20, 25:19. Zawodnicy Top Volley powinni natomiast powiększyć swoją zdobycz punktową w kolejnej kolejce, kiedy spotkają się z VC Vosselaar.Również rezultatem 3:0 zakończył się mecz, w którym gospodarz – Waasland Kruib-Nieuwk zmierzył się z Duvel Puurs. Po meczu w zdecydowanie lepszych nastrojach byli przyjezdni, którzy po czterech spotkaniach z dorobkiem ośmiu punktów zajmują wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Waasland Kruib-Nieuwk jest natomiast przedostatni.

Pozostałe trzy spotkania zostały rozstrzygnięte w czterech setach. Po porażce z Top Volley Antwerpen, w tym tygodniu na własnym parkiecie Slaapcomfort Averbode pokonał drużynę z Halen. Najbardziej zacięta walka toczyła się w drugim secie, który ostatecznie padł łupem Aquacare. Dzięki zwycięstwu zespół Averbode umocnił się na trzecim miejscu tabeli.

Drugi mecz z rzędu wicemistrz Belgii z poprzedniego sezonu, Knack Randstad Roeselare, kończy zwycięstwem 3:1. Tym razem stało się tak po pojedynku na wyjeździe z Menen. Spotkanie bylo bardzo nierówne, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów (27:25, 18:25, 15:25, 21:25). Dużo ciekawsza będzie z pewnością przyszłotygodniowa rywalizacja z Slaapcomfort Averbode, ponieważ zespoły te sąsiadują ze sobą w tabeli.

W ostatnim meczu, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli VC Vosselaar podejmował ósmy po trzech kolejkach VC Asse-Lennik. Dla słabo spisującego się zespołu Vosselaar wygranie jednego seta w tym spotkaniu było już z pewnością dobrym rezultatem.

Zobacz również:

Wyniki 4. kolejki oraz tabela ligi belgijskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved