Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 3. kolejki włoskiej Serie A kobiet

Strefowe podsumowanie 3. kolejki włoskiej Serie A kobiet

Katarzyna Skowrońska-Dolata po raz kolejny poprowadziła swój zespół do zwycięstwa. Scavolini Pesaro zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępując Yamamay Busto Arsizio jedynie gorszym bilansem setów.

Ligową stawkę zamyka Famila Chieri, która nie zdobyła jeszcze żadnego punktu.

Katarzyna Skowrońska została uznana MVP meczu, zdobyła 13 punktów, 11 z ataku i 2 z zagrywki. Siatkarki Scavoli Pesaro ukazały wszystkie słabości Lines Cesena i odniosły gładkie, bo 3:0 zwycięstwo. W trzecim secie pozwoliły rywalkom zdobyć jedynie 12 punktów.

Asystel Novara odniósł drugie zwycięstwo w lidze, tym razem pokonał Minetti Vicenza 3:1. Luciano Pedullà (trener Asystelu) sprawił niespodziankę i desygnował do gry tą samą szóstkę, co tydzień temu, pozostawiając na ławce rezerwowych Annę Podolec. Siatkarki Asystelu od początku wyszły skoncentrowane i pewne siebie. Do zwycięstwa swojej drużyny poprowadziła Cristina Barcellini. Mocnym serwisem Novara wyeliminowała z gry w ataku najgroźniejszą zawodniczkę w drużynie Minetti – Matea Ikic. Anna Podolec zagrała w III i IV secie, w sumie zdobyła 5 punktów.

Niezwykle emocjonującym spotkaniem był pojedynek Foppapedretti Bergamo z Monte Schiavo Banca Marche Jesi. W pierwszym secie wygrały gospodyni. W kolejnej partii siatkarki Banci zwyciężyły. W kolejnej odsłonie, większość ataków szło przez Francesce Piccinini, która się nie myliła. Seta wygrało Bergamo do 19. Jesi nie chciało łatwo oddać zwycięstwa, zawodniczki rzuciły wszystkie swoje umiejętności na jedną szalę, co się opłaciło i doprowadziły do 5 seta. W tie-breaku siatkarką Foppapedretti wychodziło niemal wszystko, ich blok był ścianą nie do przejścia. Wygrały do 9 i całe spotkanie 3:2.

Mecz Tena Santeramo z Riso Scotti Pavia również zakończył się tie-breakiem. Santeramo prowadziło już 2:0. W drugim secie gospodynie wygrały do 13. Po przerwie coś się zacięło w drużynie Teny, bo następną partia skończyła się rezultatem 25:13 dla Pavii. Siatkarki Riso Scotti uwierzyły, że to spotkanie mogą wygrać, doprowadziły do remisu po 2,a w tie-breaku od początku do końca kontrolowały sytuację, wygrały do 9. Dorota Świeniewicz była drugą punktującą w zespole Santaremo, zdobyła 19 oczek.