Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 3 kolejki ligi greckiej mężczyzn

Strefowe podsumowanie 3 kolejki ligi greckiej mężczyzn

Iraklis, Patras i Panathinaikos pozostają na czele tabeli ligi greckiej. Wszystkie trzy zespoły mają po trzech kolejkach komplet punktów. O układzie w czubie tabeli decyduje stosunek setów.

Iraklis, który ja dotąd nie przegrał jeszcze seta podtrzymał tę passę również w miniony weekend. Mistrzowie kraju pokonali pewnie na wyjeździe Ethnikos 0:3 i od początku sezonu dominują w lidze.

Panathinaikos również bez straty seta odprawił drużynę Aris. Ateńczycy grali na wyjeździe ale nie przeszkodziło im to wygrać bardzo wysoko pierwszego i trzeciego seta, kolejno do 12 i 14. Gospodarze podjęli walkę tylko w drugiej odsłonie, w której ulegli siatkarzom ze stolicy do 23. To trzecia porażka drużyny Aris Saloniki i to właśnie ta ekipa zamyka tabelę po trzech kolejkach.

Zespół E.A. Patras podejmował przed własną publicznością A.O. Kifisias. Goście wygrali inauguracyjną partię do 18 ale siatkarze Patras szybko postanowili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W kolejnych seta to właśnie gospodarze byli wyraźnie lepsi i zwyciężali pewnie do 17, 18 i 20. W najbliższą sobotę Patras zmierzy się z Mistrzem Grecji i jednocześnie liderem tabeli Iraklisem.

Olympiakos podobnie jak siatkarze Patras “zgubili” pierwszego seta w pojedynku z beniaminkiem Phinikas Syrou i także była była to pierwsza partia. Dwa kolejne sety poszły już gładko, jednak czwartym Pierus musiał walczyć do samego końca zwyciężając dopiero na przewagi 27:25.

GS Lamia zainkasowała w trzeciej kolejce swoje pierwsze punkty za zwycięstwo w tym sezonie, nie był to jednak komplet trzech „oczek”. Apollon Kalamarias postawił twarde warunki. Goście z GS Lamia prowadzili w meczu dwukrotnie i mieli szansę na wspomniane trzy punkty ale gospodarze walczyli do samego końca czego efektem dwa zakończone na przewagi sety. Czwarty 30:28 i piąty 16:18.

Kolejkę kończył poniedziałkowy mecz AONS Milon kontra P.A.O.K. Saloniki. Szybko okazało się, że w tej kolejce punkty zainkasuje tylko jedna drużyna z Salonik – Iraklis. Milon wygrał pewnie 3:0 i nadal nie traci „kontaktu” z czołówką tabeli, póki co wyprzedzając nawet jeden zespół z „wielkiej trójki” – Olympiacos Pireus.