Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A: Michał Winiarski MVP października

Serie A: Michał Winiarski MVP października

Przyjmującego mistrza Włoch z Trentino oraz reprezentacji Polski, Michała Winiarskiego uznano za najlepszego zawodnika Serie A w październiku. Po pięciu kolejkach Winiarski ma na swoim koncie już dwa tytuły MVP spotkania.

Po raz pierwszy w sezonie 2008/09 nagroda dla najlepszego zawodnika meczu trafiła w ręce polskiego siatkarza, po wygranym 3:1 pojedynku Itasu z zespołem Antonvenety Padova. Winiarski zdobył wówczas 15 punktów. Po raz kolejny wyróżniono go po znakomitym występie w hicie piątej kolejki Serie A, zwycięskiej konfrontacji ze zdobywcą Pucharu Włoch, drużyną Lube Banca Macerata.

Można powiedzieć, że wzięliśmy rewanż za ten Superpuchar przegrany tuż przed sezonem. Ale wtedy nikt z nas nie robił z tego tragedii i teraz też nie ma euforii po zwycięstwie – mówi „Przeglądowi Sportowemu” Winiarski.Teraz widzę wyraźnie jak wiele dało mi trochę odpoczynku po igrzyskach. Zaraz po turnieju olimpijskim zacząłem rehabilitację. Najbardziej bałem się, że będę musiał przejść operację. Gdy okazało się, że wystarczą specjalistyczne ćwiczenia, odetchnąłem. Pracowałem bardzo ciężko i ta robota przynosi teraz efekty. Kiedy wróciłem do treningów, okazało się, że wszystko idzie ku lepszemu. Czuję się dobrze nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Okazało się, że znów mogę normalnie funkcjonować – opowiada.

Nagroda dla MVP października zostanie wręczona Winiarskiemu 2 listopada w hali PalaTrento, przed meczem Itasu z Framasil Pineto w szóstej kolejce Serie A.

*Wypowiedzi Michała Winiarskiego za sports.pl

Zobacz również:

W \\”polskim\\” pojedynku Itas górą, Winiarski MVP

Wyniki 5. kolejki oraz tabela Serie A

źródło: inf. własna, sports.pl, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved