Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Pierwsza wygrana Płomienia

Pierwsza wygrana Płomienia

UKS Kazimierz Płomień wygrał pierwszy mecz w III lidze i to nie byle jak, bo 3:0. MKS Poręba nie przyjechał do Sosnowca po porażkę, więc o każdego seta toczyła się zażarta walka. W niedzielę UKS przegrał w Dąbrowie Górniczej.

Goście na rozgrzewce prezentowali się imponująco. – Muszę powiedzieć, że sprawiali wrażenie dobrze zorganizowanego zespołu, w końcu już raz otarli się o II ligę. Fizycznie przeważali nad moimi zawodnikami, ale w sumie to nie jest trudne, gdyż mamy bardzo młody zespół – mówił po meczu trener sosnowiczan, Adam Pachołek. Pierwszego seta UKS wygrał po zaciętej walce, do 23. Największe emocje „Kaziki” zafundowały swoim kibicom w kolejnej partii, kiedy to przegrywali już 21:24. Wydawało się, że seta jest przegrany, jednak młodzi zawodnicy Płomienia pokazali zaangażowanie i wolę walki – zdobyli 5 punktów z rzędu i wygrali do 24. Ostatnia partia to przysłowiowe postawienie „kropki nad i”. – Był to bardzo ciężki i emocjonujący mecz. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu. Dobrze dziś zagraliśmy w ataku, a zawodnicy dobrze uruchamiali środek – podsumował spotkanie trener Pachołek.

W niedzielę UKS udał się do Dąbrowy, by się zmierzyć z tamtejszym MKS-em. – Pojechaliśmy w euforii zwycięstwa, a moich zawodników jeszcze za bardzo ponosi młodzieńcza fantazja – ocenia trener Pachołek. Sosnowiczanie ulegli ostatniej drużynie w tabeli 0:3. – Porażka bardzo zabolała chłopaków, którzy myśleli, iż jadą po kolejne trzy „oczka”. Momentami prowadziliśmy 5 punktami, po czym traciliśmy całą przewagę, szkoda – żałował szkoleniowiec sosnowiczan.

Najważniejsza jest pierwsza wygrana w sezonie, dzięki której młodzi siatkarze Płomienia powinni uwierzyć we własne możliwości, co może zaowocować w kolejnych spotkaniach.

UKS Kazimierz Płomień Sosnowiec – MKS Poręba 3:0

(25:23, 26:24, 25:21)

MKS Dąbrowa Górnicza – UKS Kazimierz Płomień Sosnowiec 3:0

źródło: sosnowiec.info.pl