Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Na Podbeskidziu ruszyła Liga Amatorska

Na Podbeskidziu ruszyła Liga Amatorska

W powiększonym gronie zespołów rozpoczęły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w stolicy Podbeskidzia w sezonie 2008/2009. Na dwóch szczeblach w październiku rywalizację rozpoczęło 12 zespołów.

Po zakończeniu poprzednich zmagań prezes ALS, Przemysław Tworzyański zapowiadał, że niewykluczone jest powiększenie tak pierwszej, jak i drugiej ligi. Cel udało się osiągnąć i w październiku rywalizację rozpoczęło 12 zespołów na obu szczeblach rozgrywek. Już pierwsze spotkania dostarczyły emocji, dość powiedzieć, że po dwóch kolejkach I ligi żadna z drużyn nie ma na koncie kompletu punktów. Stawce przewodzi drużyna TNT Stars’i, która różnicą małych punktów wyprzedza Hyperion-Oxide, zespół, który przed rokiem okazał się bezkonkurencyjny jeszcze pod nazwą Oxide-Telin.

Sezon zasadniczy tej edycji, rozgrywanej w hali przy ulicy Widok, zakończy się w marcu przyszłego roku, a następnie najlepsze ekipy przystąpią do fazy play-off. W Amatorskiej Lidze Siatkówki w Bielsku-Białej nie mogą występować czynni zawodnicy, a ci którzy występowali przynajmniej w trzeciej lidze muszą mieć trzy lata przerwy od ostatniego sezonu.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved