Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Małgorzata Sikora wraca do Krakowa

Małgorzata Sikora wraca do Krakowa

fot. archiwum

Krakowscy kibice po raz pierwszy w tym sezonie ligowym będą mieli okazję zobaczyć drużynę wiślaczek. Usatysfakcjonowani będą również fani Małgorzaty Sikory, która występowała przez wiele lat w Wiśle. We wtorek wybiegnie na parkiet, ale… w barwach Piasta.

„Odnowiony" zespół Białej Gwiazdy bardzo dobrze radzi sobie w zainaugurowanych kilka tygodni temu rozgrywkach. Zdobył po trzy punkty w obydwu dotychczasowych meczach wyjazdowych. Wagę pierwszego zwycięstwa (3:1 z SMS I Sosnowiec) podniosły późniejsze wygrane sosnowiczanek z Piastem i MOSiR Mysłowice. Drugi sukces nie potrzebuje „podpórki" – krakowianki pewnie i efektownie pokonały w chorzowskiej hali Sokoła, który był wówczas liderem I ligi.

 

Wisła zajmuje w tej chwili 4. miejsce w tabeli, ale w pewnej mierze jest to spowodowane przełożonym na prośbę przeciwników spotkaniem z AZS AWF Poznań (odbędzie się ono prawdopodobnie w ostatnim tygodniu listopada- przyp. red.) oraz pauzą w 2. kolejce. Miejmy nadzieję, że kiedy zaległości zostaną wyrównane, lokata krakowskiej drużyny jeszcze się poprawi. Na razie jest ona jedyną w stawce, która nie straciła nawet punktu. 

Wiślacka ekipa imponuje walecznością, determinacją oraz solidarnością. Krakowianki stanowią na parkiecie monolit, mimo że skład został skompletowany dopiero w sierpniu z zawodniczek różniących się wiekiem i doświadczeniem. Jak twierdzi trener Wisły Enion, Lesław Kędryna dużą zasługę w integracji siatkarek mają Daniel Wąsik i Bartosz Wołos – dwaj psychologowie współpracujący od kilku miesięcy z sekcją siatkówki Białej Gwiazdy.

 

Mecz miał zostać rozegrany w najbliższą sobotę, ale został przełożony na prośbę Piasta, który chce połączyć podróż do Krakowa z wyjazdem na spotkanie Pucharu Polski w Lublinie.

źródło: siatkowka.tswisla.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved