Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Javier Weber nowym trenerem Argentyny

Javier Weber nowym trenerem Argentyny

Męska reprezentacja Argentyny ma nowego trenera. Został nim były reprezentant tego kraju, niejednokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich i utytułowany trener - Javier Weber. Cele, które mu wyznaczyła Argentyńska Federacja, będą wymagały od niego ciężkiej pracy.

Argentyńska Federacja Piłki Siatkowej (FeVa) zatrudniła nowego trenera męskiej reprezentacji. Został nim Javier Weber. Jako cel postawiono mu przywrócenie Argentyny do rozgrywek Ligi Światowej w 2009 roku. Jest to najbardziej prestiżowa, coroczna impreza siatkarska na świecie. Bierze w niej udział 16 najlepszych drużyn, a nagrody finansowe to około 20 milionów dolarów. Jest więc o co walczyć. Kolejnym zadaniem nowego trenera jest awans do Mistrzostw Świata we Włoszech w 2010 roku i igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012.

Javier Weber ma 42 lata. W przeszłości był rozgrywającym reprezentacji Argentyny. Przez 6 lat grał we Włoszech. Trzy razy reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich i w 2002 roku podczas Mistrzostw Świata organizowanych przez Argentynę. Jego największe trenerskie osiągnięcia to: mistrzostwo Brazylii z klubem Unisul, mistrzostwo z Panathinaikosem oraz dwukrotnie mistrzostwo Argentyny z Origenes Bolivar.„W tej chwili jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ marzeniem każdego trenera jest szkolić swoją drużynę narodową” – powiedział nowy trener.

Decyzję o powołaniu Webera na stanowisko podjęto jednogłośnie. Prezydenta FeVA Alejandro Bolgeri powiedział, że wybrano go ze względu na: „jego utożsamianie się z narodową siatkówką męska, jego wielki trenerski profesjonalizm i jego ogromne możliwości w poszukiwaniu talentów”.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved