Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Gwardia vs Gedania Żukowo

Impel Gwardia vs Gedania Żukowo

fot. archiwum

Po niezwykle wymagającym rywalu na inaugurację PlusLigi Kobiet, Muszyniance, do Wrocławia przyjeżdża zespół, który nie jest potentatem ligowym. Impel Gwardia liczy na pierwsze punkty w Orbicie.

Dobre wrażenie, ale brak punktów

 

Niezłe wrażenie z pierwszego starcia w PlusLidze Kobiet wywarły na obserwatorach inauguracyjnego spotkania siatkarki Impel Gwardii. Niestety, do pełni szczęścia zabrakło jednak choćby jeszcze jednego zwycięskiego seta z mistrzami Polski. W pierwszej partii zwycięstwo gospodyń w Orbicie zaostrzyło apetyt wrocławskiej publiczności, w kolejnych odsłonach Muszynianka Muszyna nie dał jednak większych szans beniaminkowi ligi wygrywając całe spotkanie 3-1. – Mecz inauguracyjny był dla nas ważny, ale najważniejsze jest kolejne spotkanie z Gedanią Żukowo – powiedział m.in. Rafał Błaszczyk , szkoleniowiec Impel Gwardii na pomeczowej konferencji prasowej. W zbliżający się czwartek właśnie te zespoły staną „oko w oko” we Wrocławiu, aby walczyć o pierwsze ligowe punkty w tym sezonie, bowiem gedanistki w pierwszym meczu uległy w Dąbrowie Górniczej 3-0. Tym razem w Orbicie dobre wrażenie nie usprawiedliwi żadnej z drużyn, ta, która zdobędzie więcej punktów, będzie zdecydowanym zwycięzcą konfrontacji. Wrocławianki liczą na to, że dobre wrażenie będzie szło w parze ze „zgarnięciem” całej puli punktów, wszak mecz odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. 

Fair play Żukowa

 

Burmistrz Gminy Żukowo pan Albin Bychowski przygarnął bezdomny zespół Gedanii w sezonie 2008/2009 i już choćby za to należał się Żukowo tytuł Gminy fair play. Choć tak naprawdę taki tytuł Gmina zdobyła w 2008 dzięki swej pracowitości. Zmiany, zmiany – pod takim hasłem można by opisać zespół najbliższego rywala Impel Gwardii Wrocław. Duża zmiana składu, zmiana sponsora (a właściwie go brak – red), zmiana miejsca rozgrywania meczów, nazwy, zmiana trenera…uff tymi roszadami można by obdzielić kilka klubów. W związku z prawdziwą rewolucją w Gedanii większość fachowców spodziewa się niezwykle trudnego sezonu dla zespołu z Wybrzeża. Jednakże jak pokazało pierwsze spotkanie w Dąbrowie Górniczej, młodzież Grzegorza Wróbla stać było na zaciętą walkę z drużyną typowaną na „czwartą siłą” w PlusLidze Kobiet. Mimo rezultatu 3-0 dla Dąbrowy, żukowianki pokazały się z dobrej strony na parkiecie silnego rywala. We Wrocławiu do zespołu z Żukowa dołączyć ma doświadczona rozgrywająca z Ukrainy Jana Sawoczkina (pomogła Gedanii w awansie do LSK – red) oraz Natalia Ziemcowa , która ma otrzymać już pozwolenie na grę z macierzystej federacji. Mimo to Gedania w dalszym ciągu będzie najmłodszym zespołem PlusLigi Kobiet, czy to oznacza, że ma być dostarczycielem punktów dla innych teamów? Przekonamy się o tym w jakiejś części już w najbliższy czwartek.

 

Apetyt na 3

 

Zdobycie trzech punktów to zdecydowany cel drużyny Impel Gwardii w najbliższym pojedynku PlusLigi Kobiet z Gedanią Żukowo. – Interesuje nas tylko komplet punktów z Gedanią w najbliższy czwartek – powiedziała Aleksandra Kruk , wychowanka Truso Elbląg, która do Gedanii przyszła jako 15-latka, a odchodziła stąd po sezonie 2006/07 jako kapitan drużyny. – Chcemy na swoim terenie wykorzystać atuty tkwiące w naszej grze zespołowej. Żukowo, nie mogę się przyzwyczaić do tej nazwy, na pewno nie jest tak silne jak np. Muszyna, ale oczywiście musimy być bardzo skoncentrowane, aby dopiąć swego w tym ważnym, myślę, dla obu teamów meczu – dodała przyjmująca Impel Gwardii. Z pewnością więcej atutów stoi po stronie wrocławianek, ale beniaminek ligi zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma przytłaczającej różnicy pomiędzy obydwoma zespołami. Wobec tego w Orbicie zwycięży determinacja i dobry pomysł na grę rywala. Za gospodyniami staną jeszcze „ściany”, to powinno przeważyć, ale czy za 3..?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved