Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana Bzury Ozorków

II liga: Wygrana Bzury Ozorków

Po pięciu kolejkach siatkarze Bzury Ozorków zajmują czwarte miejsce w rozgrywkach II ligi gr. 2 mężczyzn. W sobotę pokonali siatkarzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla młodych zawodników SMS Spała. Po bloku Dryi i Romacia goście prowadzili 4:2. Ich kilkupunktowa przewaga utrzymywała się do stanu 8:6. Potem Bzura zaczęła odrabiać straty. Po ataku Grzelika gospodarze doprowadzili do remisu po 10. Potem udało im się wyjść na prowadzenie, które jednak stracili w końcówce. Po asie serwisowym Sadeckiego Bzura prowadziła 22:21. To podcięło skrzydła rywalom, którzy w ostatnich akcjach nie zdołali odrobić strat i przegrali 22:25.

Początek drugiego seta również należał do siatkarzy ze Spały. Po akcji Buchowskiego prowadzili 7:4. Ten sam zawodnik kilka minut później zaatakował w siatkę i gospodarze tracili już tylko dwa punkty. Od tego momentu ozorkowianie rozpoczęli odrabianie strat. Po ataku ze środka prowadzili 15:12. Scenariusz tej partii był jednak taki sam jak w poprzednim secie. W końcówce wynik się wyrównał, a przy stanie 22:21 dla Bzury o czas poprosił trener Grzegorz Ryś . Po ataku Sadeckiego zrobiło się już jednak 24:22, a dwie akcje później gospodarze zakończyli seta wynikiem 25:23.

W trzecim secie od początku prowadzili już siatkarze Bzury. Po bloku Wójcika na Bachmatiuku mieli przewagę 5:2. Gospodarze szybko powiększali prowadzenie i po ataku Sęka było już 11:6. Blok Macyry dał ozorkowianom aż dziesięć punktów przewagi (20:10). Od tego momentu coś się w ekipie Bzury zacięło i punkty zaczęli zdobywać siatkarze SMS Spała. Gospodarzom udało się jednak doprowadzić do zwycięstwa, a seta zakończył Sęk .

Bzura Ozorków – SMS II Spała 3:0

(25:22, 25:23, 25:19)

Bzura : Sadecki, Grabarczyk, Sęk, Domagała, Grzelik, Wójcik, D. Sobczak (libero) oraz Dośpiał, Majchrzak i M. Sobczak

SMS Spała: Bachmatiuk, Buchowski, Nożewski, Szczurek, Romać, Kaczmarek (libero) oraz Borawski, Piotrowski i Kowalski