Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Aleksander Klimczyk: Zabrakło myśli w grze

Aleksander Klimczyk: Zabrakło myśli w grze

Dwa z rzędu zwycięstwa, awans w tabeli pozwalał na pewien optymizm przed meczem z Legionovią Legionowo. Niestety, zdaniem Aleksandra Klimczyka jego podopieczne kompletnie nie zrealizowały założeń taktycznych.

Drugoligowy zespół Politechniki Radomskiej doznał bolesnej porażki. Szkoleniowiec nie kryje rozczarowania i zapowiada, że w następnych meczach wymagać będzie większego poświęcenia.

Jakie założenia taktyczne przekazał pan swoim podopiecznym przed meczem z jednym z faworytów ligi?Aleksander Klimczyk: – Dziewczyny miały wystrzegać się zagrywki na libero Legionovii, czym utrudniłyby dokładne przyjęcie rywalkom. Rozgrywająca nie mogłaby wówczas rozgrywać szybko, z wyskoku, a to ułatwiłoby zadanie naszym blokującym.

Niestety, chyba nie do końca to wypaliło. W drugim secie była szansa na wygranie. Czego zabrakło?

Zabrakło przede wszystkim myśli. Moje podopieczne nie rozegrały dobrze tej końcówki, popełniły za dużo błędów, w pewnych sytuacjach zabrakło też zdecydowania, podjęcia ryzyka. Zamiast grać prosto, ale w miarę szybko, zaczęliśmy kombinować, rozgrywać jakieś bardzo skomplikowane akcje.

Rozumiem, że ma pan spore zastrzeżenia do zawodniczek?

Tak, głównie do libero i rozgrywającej. Nie dały z siebie wszystkiego, na co było je stać w tym dniu. Libero nie wybroniła chyba ani jednej piłki, a rozgrywającej zabrakło „chłodnej głowy”. Jeśli nie ma myśli i serca do walki, nie ma gry. Od swoich podopiecznych będę wymagał większego poświęcenia w następnych meczach.

* rozmawiał Piotr K. Dobrowolski (SportRadom.pl)

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved