Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wygrana siatkarek Anseru-Siarki Tarnobrzeg

Wygrana siatkarek Anseru-Siarki Tarnobrzeg

Pewna wygrana tarnobrzeskich siatkarek w Krzeszowicach. Powtórki z Krakowa nie było. Tym razem siatkarki Anseru-Siarki Tarnobrzeg nie zawiodły i w wyjazdowym meczu drugiej ligi za trzy punkty pokonały zawodniczki Maratonu.

Przed dwoma tygodniami tarnobrzeskie siatkarki srodze zawiodły, przegrywając w Krakowie z rezerwami Wisły 0:3. Ale z tamtej „wpadki” zespół wyciągnął odpowiednie wnioski i tym razem w szampańskich nastrojach wracał do domu.

Nie było jednak łatwo, bo nim tarnobrzeżanki złapały właściwy rytm gry, na parkiecie rządziły miejscowe zawodniczki, które prowadziły 3:1. Po udanych zagrywkach Anny Surowiec i ataku Eweliny Ryznar było 5:5, ale kolejne trzy „oczka” zdobyły miejscowe i objęły prowadzenie 8:5. Od tej chwili z grą Siarki było coraz lepiej. Po raz pierwszy siatkarki z Tarnobrzegu wyszły na prowadzenie po ataku Jolanty Sokalskiej, było wtedy 11:10 dla Anseru-Siarki, a później już przewaga przyjezdnych wzrastała – 15:11, 19:12 – i set padł łupem gości.

W drugim secie tarnobrzeski zespół prowadził 7:3, ale chwila dekoncentracji spowodowała, że miejscowe nie tylko odrobiły straty, ale wyszły na prowadzenie 12:10. Od tej pory rozpoczął się koncert gry w wykonaniu Siarki. Bardzo dobrze rozgrywała Katarzyna Galica, która kilka razy „oszukała” rywalki do tego stopnia, że Anna Surowiec i Ewelina Ryznar mogły atakować bez bloku. Dziewczęta nie tylko efektownie atakowały, ale i dobrze broniły, kapitalne spotkanie rozegrała libero tarnobrzeskiego zespołu Anna Dudek, ale wszystkie siatkarki Anseru-Siarki miały swój wkład w tę wygraną i zasłużyły na wielkie brawa.

Maraton Krzeszowice – Anser – Siarka Tarnobrzeg 0:3

(15:25, 17:25, 14:25).

Skład:

Anser-Siarka: Sokalska, Surowiec, Chorzępa, Galica, Ryznar, Kubiak – Dudek (libero).

Maraton: Rydzyńska, Klocek, Rachwalik, Kocoń, Sowińska, Chochorowska – Kocio (libero), Moss, Zając.