Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły zastrzelił rywali zagrywką

Mariusz Wlazły zastrzelił rywali zagrywką

fot. archiwum

Nie błyszczał przez całe spotkanie, ale kiedy nadeszła pora, Mariusz Wlazły dwa razy zastrzelił rywali zagrywką i pomógł Skrze wygrać mecz na szczycie w Olsztynie 3:1.

Mistrzowie Polski po szlagierze 3. kolejki zostali samodzielnym liderem PlusLigi. Przeciwko AZS mieli tylko kilka chwil przestoju. W czwartej partii przegrywali już 4:10, ale olsztynianie nie umieli się odpowiednio skoncentrować i zaczęli psuć akcję za akcją. Wynik się wyrównał, a w kluczowej chwili atakujący reprezentacji Polski wziął sprawy w swoje ręce.

 

Przy stanie 2:1 dla bełchatowian i 24:24 stanął w polu serwisowym i raz za razem wypuścił pociski niszczące defensywę akademików. Prędkość piłki zbliżała się do 110 km na godzinę, a Skra wygrała mecz. 

Czapki z głów przed Mariuszem, dwa razy odpalił działo i było po sprawie – skomentował przyjmujący gospodarzy Paweł Siezieniewski .

 

Zresztą już wcześniej siatkarze Skry kilkakrotnie zaliczyli asy serwisowe. Podobną serię jak Wlazły miał rozgrywający Miguel Falasca . Spodziewano się, że Hiszpan będzie rywalizował na swojej pozycji z Pawłem Zagumnym. Okazało się, że trener AZS Mariusz Sordyl znowu zaufał Jakubowi Oczko , a "Guma" wchodził tylko na zmiany.

 

Mimo zwycięstwa smutną minę miał rezerwowy środkowy Skry Marcin Możdżonek . Kibice z Olsztyna nie mogą wybaczyć najwyższemu graczowi ligi, że przed sezonem opuścił przeżywającą finansowe trudności drużynę AZS i przeszedł do Bełchatowa. Nic dziwnego, że kiedy tylko "Możdżon" pojawiał się na parkiecie, witały go głośne gwizdy.

 

Autor Marek Żochowski – Super Express

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved