Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: AZS KSZO wreszcie wygrywa

I liga: AZS KSZO wreszcie wygrywa

Po dwóch godzinach i sześciu minutach zaciętej walki ostrowieckie siatkarki sięgnęły po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Mimo tego że to rywalki miały dwie piłki meczowe.

Tie-break miał wyjątkowo emocjonujący przebieg. Zapowiadało się na łatwą wygraną gospodyń, które rozpoczęły od 4:1, by na zmianę stron schodzić z prowadzeniem 8:4.

Potem poprawiliśmy grę w obronie, zadziałała asekuracja – opowiada Władysław Mazur , kierownik ostrowczanek. AZS KSZO doprowadził do remisu 12:12, a po chwili wyszedł na prowadzenie, by równie szybko stracić dwa punkty. Siatkarki z Rumi nie wykorzystały jednak tej, jak i kolejnej piłki meczowej (16:15) i w efekcie z parkietu zwycięskie zeszły podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego .

Ostrowczanki musiały grać bez Agnieszki Sety , która przed samym spotkaniem narzekała na silne bóle i została odwieziona do szpitala w Wejherowie.

Wybrzeże TPS Rumia – AZS KSZO Ostrowiec 2:3

(20:25, 25:20, 25:17, 22:25, 16:18)

Skład:

AZS KSZO: Leszczyńska, Pawłowska, Król, Kosiorowska, Żalińska, Wardzińska, Mojżyszek (libero) oraz Świerszcz, Maj, Sekutowska, Wyszomierska.