Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A2: Porażka zespołu Marcela Gromadowskiego

Serie A2: Porażka zespołu Marcela Gromadowskiego

Marcel Gromadowski po raz kolejny dał popis swoich umiejętności na parkietach włoskiej Serie A2. Tym razem jednak wysoka forma Polaka nie uchroniła zespołu Wayel Bologna przed pierwszą w tym sezonie porażką.

W piątej kolejce Serie A2 boloński zespół zmierzył się z zajmującą dwunaste miejsce w tabeli drużyną Olio Pignatelli Isernia. Dotychczas rywal miał na swym koncie zaledwie jedno zwycięstwo, toteż w bolończycy spodziewali się owocnej wizyty w Isernii, zakończonej zdobyciem kompletu punktów. Tymczasem gospodarze już od początku przejęli inicjatywę i w pierwszych dwóch setach, wygranych do 19 oraz do 21, zdecydowanie przeważali. Podopieczni Gianluki Alberti’ego ocknęli się z transu dopiero w połowie trzeciej partii. Skuteczne ataki Gromadowskiego dały bolońskiemu zespołowi zwycięstwo 25:23. Przez większość czwartej odsłony drużyna polskiego siatkarza dominowała, lecz w końcówce do ataku zerwali się zawodnicy Isernii. Skuteczny blok oraz mniejsza ilość błędów pozwoliły Isernii zwyciężyć 25:23.

Na barkach Marcela Gromadowskiego ponownie spoczywał niemal cały ciężar ataku bolońskiego zespołu. Polski atakujący zdobył 26 punktów. Na 39 prób, udanym atakiem zakończył 22, co dało niższą niż zwykle skuteczność 56 procent. Na swoim koncie zapisał również trzy skuteczne bloki oraz dwa asy serwisowe.Gromadowski z dorobkiem 122 punktów nadal przewodzi rankingowi najskuteczniejszych siatkarzy zaplecza najlepszej ligi świata.

Olio Pignatelli Isernia – Wayel Bologna 3:1

(25:19, 25:21, 23:25, 25:23)

Po porażce zespół Wayel Bologna spadł na trzecie miejsce w tabeli Serie A2. Na czele pozostaje niepokonany w tym sezonie Codyeco S.Croce. W następnej kolejce bolończycy podejmują u siebie drużynę La Nef Castelfidardo, która zamyka tabelę Serie A2. Trzy punkty powinny tym razem bez problemów pozostać w Bolonii.

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved