Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kobieca siatkówka w Gorlicach

Kobieca siatkówka w Gorlicach

W meczu 4. kolejki w rozgrywkach IV ligi kobiet gorlickie młodziczki Ekstrimu przegrały z liderem rozgrywek MKS Gryf Brzesko 0:3. Natomiast drużyna seniorek Klubu Rekreacyjno-Sportowego Ekstrim Gorlice wygrała z Ogniwo Piwniczna 3:0.

Pomimo przegranej trzynastoletnie i czternastoletnie gorlickie siatkarki zagrały przyzwoite spotkanie z o wiele starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami Gryfa. Nie wiele brakowało a w drugim secie meczu zgromadzeni sympatycy siatkówki na gorlickiej hali OSiR-u byliby świadkami olbrzymiej niespodzianki. O ile pierwszy set do szóstej minuty był jeszcze wyrównany i młodziutkie gorliczanki potrafiły doprowadzić do remisu 6:6, to od tego momentu młodziczki zaczęły popełniać błędy w przyjęciu. Lider, który w dotychczasowych rozgrywkach wygrał wszystkie trzy mecze bez straty seta, zaczął grać bardziej skutecznej, prowadząc w 11. minucie 16:9. Jednak młode gorliczanki potrafiły jeszcze się poderwać do gry i w 16. minucie przegrywały już tylko 21:16. Ostatecznie młodziczki Ekstrimu po błędach w przyjęciu i ataku przegrały pierwszego seta 25:19.

Drugi set od samego początku układał się po myśli młodych dziewczyn z Ekstrimu, które uzyskały kilkupunktową przewagę i to one niespodziewanie prowadziły. Przyjezdne z Brzeska zdołały dwukrotnie doprowadzić do remisu 10:10 i kilka minut później 14:14. Od tego momentu młodziczki Ekstrimu po skutecznych atakach i prostych błędach lidera prowadziły 20:15. Kilka minut później było już 24:19 dla młodziczek Ekstrimu. Do pełni szczęścia brakowało tylko jednego punktu i najmłodsza drużyna w IV lidze byłaby sprawcą olbrzymiej niespodzianki. To właśnie one mogły jako pierwsze urwać liderowi seta. Młodziczki jednak nie potrafiły skończyć czterech kolejnych piłek setowych, doprowadzając tym samym do nerwowej końcówki. Gorliczanki miały jeszcze dwie okazje do skończenia piłek setowych, ale przyjezdne zdołały wyjść z dużych opresji. Po 30 minutach tego seta, który był bardzo ciekawym i emocjonującym widowiskiem, to przyjezdne z Brzeska wygrały 30:28.W trzecim secie z młodziczek tak jakby uszło powietrze i być może jeszcze gdzieś tam rozpamiętywały przegranego drugiego seta. Wykorzystały to przyjezdne, które nie chciały już doprowadzić do kolejnych nerwowych sytuacji, ostatecznie wygrywając ostatniego seta 25:9.

Pomimo tego za ten cały mecz należą się duże brawa dla młodziczek Ekstrimu, które po raz kolejny udowodniły, że różnica wieku to nie wszystko i do każdego meczu podchodzą na 100 procent swoich umiejętności. Możliwość ogrywania ich w IV lidze kobiet ma zaprocentować w następnych sezonach, a także w czasie kolejnych tegorocznych turniejów młodziczek o mistrzostwo Małopolski.

Następny IV-ligowy mecz gorlickie młodziczki zagrają 8 listopada w Tarnowie z miejscową Tarnovią. Dzień później przyjdzie im rozegrać wyjazdowy II Turniej III ligi młodziczek w dalekich Kętach (ok. 200 km od Gorlic).

KRS Ekstrim Gorlice – MKS Gryf Brzesko 0:3

(19:25 28:30, 9:25)

Składy zespołów:

KRS Ekstrim Gorlice: Joanna Cygnarowicz, Angelika Szura, Aleksandra Markowicz, Mirosława Mika (kpt), Jagoda Basista, Sylwia Pałys, Kinga Wójtowicz, Katarzyna Markowicz, Karolina Ćwiklik, Kinga Liszka, Agnieszka Kosiba oraz Milena Mleczak (libero).

Gryf Brzesko: Joanna Przybyło, Katarzyna Gawenda, Sylwia Piątkowska, Magdalena Kostecka (kpt), Paulina Pająk, Agnieszka Sobieraj, Lucyna Matula, Magdalena Bednarczyk-Fido, Małgorzata Stolarz, oraz Marta Kotfis (libero).


Było to drugie bardzo ważne zwycięstwo beniaminka z Gorlic w rozgrywkach III ligi kobiet w sezonie 2008/09.

Mecz poza krótkimi momentami bezapelacyjnie należał do miejscowych siatkarek, które od samego początku spotkania grały na wysokiej skuteczności w ataku. W 5. minucie po skutecznym ataku Katarzyny Barszcz ze skrzydła Ekstrim prowadził już 9:3. Kilka minut później gorliczanki po akcjach Ewy Wojdyły oraz Kingi Kozyry prowadziły 13:5. Dalszy przebieg seta to zdecydowana dominacja miejscowych, które z każdą minutą powiększały przewagę punktową nad Ogniwem. Prowadzenie Ekstrimu 20:8 pozwoliło trenerowi miejscowych Januszowi Wojdyle wprowadzać kolejne zmiany wśród swoich zawodniczek. Ostatecznie gorlickie siatkarki wygrały wysoko pierwszego seta 25:11.

Drugi set dość niespodziewanie należał do ambitnie walczących siatkarek Ogniwa, które po 5 minutach prowadziły 6:0. Dopiero po czasie dla trenera Ekstrimu miejscowe zaczęły grać bardziej skuteczniej, zmniejszając straty do trzech punktów (4:7). Po skutecznym bloku gorliczanek w 10. minucie na tablicy świetlnej pojawił się remis 8:8. Kilka minut później Ekstrim prowadził już 13:10. Od tego momentu sympatycy siatkówki mogli oglądać podobny scenariusz, który miał miejsce w pierwszym secie. Po kilku asach serwisowych, skończonych atakach ze skrzydeł i środka miejscowe mogły cieszyć się z zwycięstwa 25:15.

Trzeci set spotkania do stanu 6:5 dla Ekstrimu był bardzo wyrównany. Od tego momentu miejscowe zaczęły powiększać przewagę punktową nad Ogniwem, prowadząc w 8. minucie 16:8. Nikt chyba wśród sympatyków nie miał już wątpliwości, że w dniu dzisiejszym to gorliczanki po raz drugi w tym sezonie wygrają swój mecz ligowy. W 15. minucie Ekstrim prowadził już 21:13 i jedyną niewiadomą był tylko końcowy wynik seta. Przyjezdne próbowały jeszcze raz wykorzystać wprowadzone zmiany u gorliczanek, zmniejszając straty do pięciu punktów (22:17). Ostatecznie to jednak Ekstrim mógł się cieszyć z końcowego sukcesu, wygrywając seta 25:19, a cały mecz 3:0.

Na wyróżnienie zasługują wszystkie zawodniczki Ekstrimu, bo każda z nich zagrała na przyzwoitym poziomie i jest to wspólny sukces całej drużyny. Zawodniczką meczu została wybrana 18-letnia Ewa Wojdyła, która od początku sezonu w gorlickim zespole gra coraz skutecznej.

Wysokie zwycięstwo z Ogniwem Piwniczną pozwoliło Ekstrimowi awansować na 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Następny mecz w III lidze gorlickie siatkarki zagrają 8 listopada na wyjeździe z ostatnim 13 zespołem tej ligi MOSiR-em Bukownem.

Klub Rekreacyjno-Sportowy Ekstrim Gorlice – Ogniwo Piwniczna 3:0

(25:11, 25:15, 25:19)

Składy zespołów:

KRS EKSTRIM Gorlice: Elżbieta Wilczkiewicz, Agnieszka Olchawa, Agata Tomczak, Karolina Firlit, Ewa Wojdyła, Monika Kosiba, Kinga Kozyra, Katarzyna Barszcz, Magdalena Deć, Katarzyna Kukuła, Honorata Pieczonka (kpt), oraz Karolina Różycka (libero).

MUKS OGNIWO Piwniczna: Agnieszka Gumulak, Paulina Gawlak, Teresa Manowska (kpt), Anna Janeczek, Anna Jurczyńska, Aneta Gumulak, Monika Sułkowska.

źródło: ekstrim.gorlice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2008-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved