Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ósemka Siedlce lepsza od Pekpolu Ostrołęka

II liga: Ósemka Siedlce lepsza od Pekpolu Ostrołęka

Siedlecka Ósemka pokazała, na co ją stać wygrywając z zespołem Pekpol Ostrołęka 3:0. Na chwilę przed rozpoczęciem spotkania na twarzach siedlczan malował się głód zwycięstwa.

Od samego początku Ósemka trzymała się swojego planu: unikać własnych błędów i walczyć o każdy punkt. Pierwszą przewagę siedlczanie zdobyli po szybkiej krótkiej Pierzchalskiego i asie serwisowym Jackowicza . Dalej dobre przyjęcie Szataniaka , Kołodzieja i Dziewita ułatwiało prawidłową wystawę. Po nieudanej zagrywce Pekpolu trener Andrzej Dudziec poprosił o czas (10:6). Chwilę później ataki Guindo i Dziewita ze skrzydeł zmusiły trenera Ostrołęki do wykorzystania drugiej przerwy (14:9). Pekpol zdawał się być oszołomiony bombardowaniem Ósemki. Powrót na boisko przyniósł serię ciężkich do odebrania zagrywek Pierzchalskiego . Przechodzące na stronę Siedlec piłki od razu przebijał Świerżewski zdobywając kolejne punkty przewagi. W końcówce tego seta Jackowicz dał punktować Guindo , rzucając na prawe skrzydło jedną piłkę za drugą. Ostatecznie potężna zagrywka Guindo przyniosła 25 oczko na konto Ósemki.

W drugiej odsłonie Pekpol zaczął atakować zarówno ze środka (Szczygielski ) jak i ze skrzydeł (Wykowski , Ignaciuk ). Set był znacznie bardziej wyrównany a w grze Ósemki zaczęły pojawiać się drobne błędy. Przy prowadzeniu Ostrołęki 7:4 Szataniaka zastąpił Malon . Podopieczni K. Wójcika szybko wzięli się za odrabianie strat. Po raz kolejny siedleckie skrzydła uderzały z całym impetem w pole lub blok Pekpolu. Od stanu 8:8 prawie do samego końca gra toczyła się punkt za punkt. Po stronie Ósemki znakomicie spisywała się obrona, co dawało możliwość gry kombinacyjnej. Ataki szły zarówno skrzydłami jak i środkiem (Świerżewski , Pierzchalski ). Po nieudanej zagrywce siedlczan przy stanie 24:23 trener K. Wójcik zdecydował się na chwilę przerwy. Po powrocie na boisko skuteczny atak Dziewita zakończył seta 25:23 na korzyść Siedlec.

Ostatnia odsłona przyprawiła o niejeden siwy włos świadków tego spotkania. Od początku do samego końca drużyny szły punkt za punkt. Każda skuteczna akcja była na wagę złota. I Pekpol i Ósemka wyciągali piłki, które w normalnych okolicznościach byłyby nie do odebrania. W siedleckiej drużynie wkradały się jednak błędy w ilości większej niż w poprzednich setach. Wynik 21:24 wskazywał na to, iż ta część zakończy się na korzyść Pekpolu a na zawodników czeka kolejny set. 22:24 a w Ósemce na zagrywkę za Świerżewskiego wszedł Sobieraj . Dzięki jego serwisom doszło do wyrównania 24:24. Każdy następny punkt był zdobywany w coraz większym napięciu nerwowym. Skuteczne ataki, szczelne bloki i poświęcenie u obu drużyn przeciągały set w nieskończoność. Jednak tym razem więcej szczęścia mieli siedlczanie, którzy zakończyli walkę 37:35 a całe spotkanie 3:0. W tym meczu wszyscy siatkarze Ósemki zagrali dobrze, jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje Allassane Guindo , który swoimi atakami zdobył 28 punktów.

„Strach, strach i jeszcze raz strach. Moi zawodnicy bali się potężnych ataków Ósemki. Nie potrafili wejść w mecz.” – komentuje postawę swoich siatkarzy Andrzej Dudziec , trener Pekpolu Ostrołeka. „Nie załamuję się porażką. Wychodzę z założenia, że każde spotkanie można zarówno wygrać jak i przegrać. Przykładowo mecz z Wilgą według mojej oceny miał być długi i trudny, po czym bez większych problemów wygraliśmy go 3:0. Ty razem niestety nie wyszło…”

„Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa” – mówi Robert Malon , przyjmujący Ósemki ELMO Siedlce. „Założenie na mecz było takie, by wejść na boisko i bez nerwów zagrać swoje. Pierwsze dwa sety byliśmy znacznie bardziej skoncentrowani, co było widać w każdej naszej akcji, natomiast w trzecim wkradło się zdenerwowanie i własne błędy. Myślę, że to miało duży wpływ na tak długi i zacięty pojedynek. Na szczęście wytrzymaliśmy tę końcówkę i wywozimy zasłużone 3 punkty. Ostrołęka jest mocnym zespołem i sądzę, że jeszcze pokaże, na co ją stać, stając do walki w rundzie play-off.”

Pekpol Ostrołęka – Ósemka ELMO Siedlce 0:3

(16:25, 23:25, 35:37)

Ósemka Siedlce : Dziewit, Jackowicz, Guindo, Szataniak, Pierzchalski, Świerżewski, Kołodziej (libero) oraz Auguścik, Malon i Sobieraj.

Pekpol Ostrołęka : Polechoński, Dzikuć, Szczygielski, Ignaciuk, Zalewski, Wykowski, Ostrowski (libero) oraz Białek, Chodor i Guzowski